Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows 7 - už nevím jak dál

Zdravím,

instaluji W7 na nové PC a už nevím kam dál, prostě nic nefunguje.

Deska:
GIGABYTE GA-H97M-D3H

SSD:
Samsung 850 EVO 120GB (MZ-75E120B)

Instaluji z USB 3.0 - Kingston HyperX Fury 16GB

Zkoušel jsem 2 programy na přípravu flashky pro bootování (Windows 7 USB DVD Download Tool, Yumi).

- flashku mám v USB 2.0 portu
- bios mám nastavený tak, že primární pořádní je vždy SSD a až pak flashka.
- mám vypnutý fast boot
- u SATA jsem zkoušel jak AHCI, tak IDE mod
- disk mám napojen na desce do SATA 0 portu

Defacto jsem splnil to co je v tom návodu (http://www.pepak.net/software/windows-7/windows-7- instalacni-program-nemohl-vytvorit-novy-systemovy- oddil-nebo-najit-existujici-systemovy-oddil/)

a ještě zkoušel ty "triky" z vyndávaním flashky co píšou lidi v komentářích... prostě nic nezabírá. Přehlédl jsem něco nebo budu fakt muset zajít do obchodu a koupit si kvůli tomu 2.0 flashku? :-/

Předem díky za pomoc.

Dopadlo to dle očekávání, ztratil jsem nervy a šel jsem koupit flashku v rozhraní 2.0.

Rada pro všechny, kteří se chtějí zbavit hlášky:

Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl

Stačí mít vše na flashce 2.0 :).

Stejné .ISO, stejný postup, stejný program (Windows 7 USB DVD Download Tool), stejné nastavení v BIOSU (a že jsem tam zkoušel kombinací) a výsledek? Na flashce 3.0 nejde, to stejné na flashce 2.0 jde.

Ušetřete si s*aní na celé dopoledne a kupte si za 250 flashku jen na Windows.

Když se téma rozvede, čím to může být způsobeno, budu jen rád. Můj amatérský tip je, že to způsobil rozdíl jiných řadičů, které mají na svědomí komunikaci s biosem/instalačním programem/hardwarem.
Nechám se rád poučit a opravit.

Díky předem.

Na všechny tyto věci jsem byl upozorněn, všechny co píšeš jsem zkoušel. Vše jsem vyloučil. Jak jsem psal výše, vyloučil jsem všechny možné varianty. Pokud napadne někoho něco, jak to šlo udělat jinak, proč by ne. Ale tvůj komentář není konstruktivní. Píšeš "udělal něco blbě". Záměrně jsem vše procházel a postupně vylučoval až jsem se dopracoval k nouzovému řešení, nákupu flashky.

Stewjný problém i řešení při instalaci Windows 10 a Lenovu T450 ... první se mi podařil ještě z 32GB 3.0 ale druhý zaboha ne a ne, tak sem vyštrachal starou 2.0 a z ní to samé ISO šlo bez problémů. A to jsem vyzkoušel všechny tipy (boot order, zakázání usb 3.0 v Biosu etc.)