Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabalit soubory pred zalohou na ext.HDD?

Mozna trochu hloupy dotaz budu mít:
mám složku kde je asi 70 tisíc souborů, a chci jí pravidelně zálohovat na ext.disk, stim že když budu provádět novou zálohu tak tu předtím zase smažu. --->myslim ze i ext.disk ma nejakej omezený počet tich mazaní ne?
-> nejni teda lepsi to prvne pred zalohou zabalit treba do raru, stim že by to pak (teoreticky) bral ten ext.disk jako jeden soubor a tudíž bych to pak mohl mazat a aktualizovat do hallelujah, protoze by se mi vzdycky smazal jen jeden soubor a ne 70k souborů

je to kravina?

To ti je uplne jedno ci to zabalis alebo cele to tam budes kopirovat.
A neboj sa klasicky otackovy disk mozes kludne aj milion krat prepisat a bude fajn.
Otazka je ci bude ten disk aj spolahlivy a casom sa na nom neukazu vadne sektory,,,ale to uz zalezi od kvality vyrobenia ;-)

Len bacha lebo ak skomprimujes tie dokumenty do RAR, zip a pod tak vzikne jeden subor a problem je ten ze ak sa ti na HDD vyskytnu vadne sektory tak cely ten jeden velky subor sa ti poskodi a nebudes vediet ho pravdepodobne obnovit.
Takze podla mna je najlepsie tak ako su naraz to tam vsetko hodit na ten DISK a nekomprimovat.

Při takovém objemu zálohovaných dat bych doporučil koupit Acronis Home.
Dělá zálohy automaticky, komprimuje místo (cca o třetinu až polovinu), zálohuje i běžící systém. Moje záloha systémového disku (cca 40 GB) zabere potom cca 22 GB místa a kompletní zálohování trvá 6 minut. Uvažuj o tom.

Ten lidmi a marketingem zprofanovaný problémový bazmek z USA bych nekoupil ani náhodou. Ještě si tím zahlcovat OS? To ani náhodou. Škoda peněz. To radši něco SPOLEHLIVĚ FUNKČNÍHO jako bootable CD založeného na Linuxu (vím ACR TI to taky umí z bootable CD) nebo ať zálohuje zmíněným Cobian Backup. Když si pořídí dva stejné disky z různých výrobních sérií, získá větší jistotu a pokud by u jednoho umřela elektronika, přehodí ji a data vyzíská pro zálohu.

Až se ti jednoho dne stane, že neprovedeš obnovu ze zálohy, tak se pak nediv.

Ve Win verzi je to nesmyslnej moloch pro klikače. Tohle není normální na to co to umí.
Must meet minimum Operating System hardware requirements.
Disk space: 300 Mb
Extra disk space for installation: 600 Mb
Podobné debility umí Microsoft.

Vím, je to obvyklé a IN to tak mít, tak to tak taky máš. Zapráskaný systém je pěkný opruz.
Třeba ti to tu někdo dovysvětlí, já ovce nekrmím ...

Pokud máš místo na cílovém médiu omezené, tak komprimovat.
Vhodné je použít inkrementální zálohování. Tzn. že se přizálohují jen "rozdíly" mezi v minulosti vytvořeným archívem a stávajícími zdrojovými daty. U externího disku počet přepisů vůbec neřeš, nemá to smysl. Zkus se podívat na Cobian Backup.

Ještě jeden pohled na věc (i když já bych takhle zálohování neřešil).

Většina komprimačního SW umožňuje i tuto funkci: pouze přidat soubory do archivu, ale archiv nekomprimovat. Tj. datová velikost archivu bude stejná jako mají originální soubory. Tento nekomprimovaný archiv se nechá buď v celku, nebo se rozdělí na několik menších.