Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s kompom

Dobrý deň, mám na vás viacero otázok takže kto mi bude vedieť na nejakú odpovedať tak mu budem vďačný.
ZOSTAVA: MB: Epox 8K9A7I max teplota 43C°
Chipset VIA KT600
Southbridge VIA VT8237
CPU: AMD Athlon XP 2000+ 1.67GHz (thoroughbred), max teplota 53C°
RAM: PQI 256MB PC400, 200MHz
Bank Interleave: 4-way
CAS Latency: 3.0
RAS to CAS: 4
RAS Prechrge: 4
Tras: 8
Comannd Rate 2T
HDD: Baracuda 80Gb (2mb cache)
VGA: GeForce4 MX 440 64mb DDR
Zdroj: ATX 300W (neznačkový)
FDD: Alps 3,5"
Mechaniky: CDRW-ROM (teac), DVDRW-Rom (LG), DVD-ROM (LG)
Informacie som čerpal z cpu-z !

Takže mohol by mi niekto poradit update pre tuto zostavu aby mi išli trošku novšie hry ako NFS carbon,FEAR,COD 2
mam na mysli presný tip pamäti atď.Dalej mohol by mi niekto napísať stručný opis ako pretaktujem môj procak,lebo ked som to skúšal sám a dal som základnú frekvenciu z 133 na 144 tak ešte pred načitanim windowsu mi nabehla modra obrazovka z množstvom errorov. Mohli by ste mi napísať ako vyladit moj bios aby mi systém fičal rýchlejšie (lepšie).Zostava je stará 3roky tak aj BIOS je taký stary.Dalej mam problém s tým že niekedy sa nemôžem dostať z úsporného režimu stláčam tlačidlo power ale comp nereaguje na nič tak pomôže len tvrdý reštart. Posledná otázka je taká: 2 týždne do zadu som si kúpil zvuk. kartu CMI 8738 a odvtedy môj procak aj v pokojnom stave pracuje na 20% neviete čim to bude?Dik za odpovede
Ps: ešte k ramke predajca v dodacom liste uvadza PC400 a v cpu-z je to Max bandwidth: PC3200 (200MGH)

K upgrade...neoplati sa upgradovat nic z toho (slaby zdroj, procesor, grafika, ram, hdd...proste cely pc vymenit). Na plnohodnotne hranie F.E.A.R treba min 1GB RAM (inak 3200 je to iste 400MHz), procesor, ktory sa moce okolo 3000+- a grafiku min na urovni GF6600GT (ani tak ti to nepobezi plynule na vsetkych detailoch).

V prvom rade to chce novu grafiku a viac RAM (dokupil by som aspon 512M). RAM mas spravnu (PC3200 je DDR400 a ta ma bezat na 200MHz co ti spravne vypisal CPU-Z).
CPU by sa dal upgradovat na tej doske by mal ist snad aj barton s FSB 266 (novy uz ale asi nekupis), vid stranky vyrobcu dosky, prip. nejaky novy sempron ak sa da este zohnat a ak ho doska podporuje.

Co sa tyka zvukovky tak ak si mal predtym onboard tak zakazat v BIOSe (polozka AC97 apod) a odinstalpvat jej ovladce (pridat-ubrat programy) a nainstalovat ovladace na novu zvukovku. Pozri sa do spravcu uloh (ctrl-alt-del) ze ktory proces vytazuje tych 20%

Usporny rezim - nainstaluj servicepack Win, najnovsie ovladace (k doske atd). Moze to byt problem ovladacov, BIOSu, dosky/zdroja, najrychlejsie riesenie je nepouzivat usporny rezim, aj tak je to nefunkcna kravina.

Rada GF7600 (napr. slabsia verzia 7600GS) sa da chladit aj pasivne, takze oproti 6600 ma rapidne nizsiu spotrebu, takze ak bude kupovat grafiku tak radsej GF7600 nech to zvladne ten zdroj (300W je tak ci tak na tu zostavu dost na hranici).
Pisal som RAM dokupit aspon 512M (t.j. plus tych 256M co tam ma), ale ak dokupi 1GB tak to bude samozrejme lepsie (ak ta doska zvlada 1GB moduly, pozriet navod k doske).

P.S. samozrejme ze ak kupi slusnejsi cely PC (CPU/dosku s omnoho rychlejsou FSB, rychlejsiu grafiku, RAM, disk, silnejsi zdroj) by bolo najlepsie, ale otazka je kolko ma financii a co od toho ocakava (ci aspon si nejako zahrat za menej penazi alebo mat vsetko plynule na detailoch za vela penazi...)

Nie. To sa neda na 3 riadky a ten thoroughbred aj tak moc nepretocis (max. thoroughbred sa robil tusim 2GHz).
Ale v prvom rade ak menis FSB tak musis nastavit delic PCI a AGP zbernice tak aby ich frekvencia neprekrocila ich standardne frekvencie (33MHz u PCI a 66MHz u AGP). Na to moze byt v BIOSe nastavenie "PCI lock", alebo rucne nastavenie deliciek. Ak to nemas zabudni na pretaktovavanie, musel by si ist s FSB na 166MHz a to ten CPU imho nezvladne.
To uz radsej kupit nejaky bazarovy Barton alebo co ta doska zvladne... Alebo komplet upgrade celeho PC.

No můžeš skusit investovat peníze do hardwaru ve starším provedení než momentálně "frčí"- Čili koupit 512ddr/400, koupit nějakou slušnou grafiku v agp -viz test http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=8345&Itemid=44 možná budeš muset vyměnit zdroj a po utracení několika tisíc možná zklamaně zjistíš že ten cpu opravdu nestačí a nové hry stejně nepojedou. Pak ti zůstane jedině shánět silnější procesor (barton 2500, athlon 2800)někde v bazaru protože silnější se nedělá a doufat že to pomůže načas pomůže.

Nejlepší by bylo samozřejmě koupit nový pc - cca 12-14tisíc v základu /za case/.

Nejlevnější by byla výměna zdroje, základní desky , procesoru a grafické karty. V čechách to vyjde lehce nad 9000 s daní. Jako proceosor bych doporučil levný full P4 3,4ghz a desku levný asus s 965chipsetem. paměť 512ddr2 667 (některé oem 800mhz už stojí taky málo) Staré věci co zůstanou podle mě do cca 2tisíc ještě prodáš.