Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s kompom

Dobrý deň, mám na vás viacero otázok takže kto mi bude vedieť na nejakú odpovedať tak mu budem vďačný.
ZOSTAVA: MB: Epox 8K9A7I max teplota 43C°
Chipset VIA KT600
Southbridge VIA VT8237
CPU: AMD Athlon XP 2000+ 1.67GHz (thoroughbred), max teplota 53C°
RAM: PQI 256MB PC400, 200MHz
Bank Interleave: 4-way
CAS Latency: 3.0
RAS to CAS: 4
RAS Prechrge: 4
Tras: 8
Comannd Rate 2T
HDD: Baracuda 80Gb (2mb cache)
VGA: GeForce4 MX 440 64mb DDR
Zdroj: ATX 300W (neznačkový)
FDD: Alps 3,5"
Mechaniky: CDRW-ROM (teac), DVDRW-Rom (LG), DVD-ROM (LG)
Informacie som čerpal z cpu-z !

Takže mohol by mi niekto poradit update pre tuto zostavu aby mi išli trošku novšie hry ako NFS carbon,FEAR,COD 2
mam na mysli presný tip pamäti atď.Dalej mohol by mi niekto napísať stručný opis ako pretaktujem môj procak,lebo ked som to skúšal sám a dal som základnú frekvenciu z 133 na 144 tak ešte pred načitanim windowsu mi nabehla modra obrazovka z množstvom errorov. Mohli by ste mi napísať ako vyladit moj bios aby mi systém fičal rýchlejšie (lepšie).Zostava je stará 3roky tak aj BIOS je taký stary.Dalej mam problém s tým že niekedy sa nemôžem dostať z úsporného režimu stláčam tlačidlo power ale comp nereaguje na nič tak pomôže len tvrdý reštart. Posledná otázka je taká: 2 týždne do zadu som si kúpil zvuk. kartu CMI 8738 a odvtedy môj procak aj v pokojnom stave pracuje na 20% neviete čim to bude?Dik za odpovede
Ps: ešte k ramke predajca v dodacom liste uvadza PC400 a v cpu-z je to Max bandwidth: PC3200 (200MGH)

No můžeš skusit investovat peníze do hardwaru ve starším provedení než momentálně "frčí"- Čili koupit 512ddr/400, koupit nějakou slušnou grafiku v agp -viz test http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content &task=view&id=8345&Itemid=44 možná budeš muset vyměnit zdroj a po utracení několika tisíc možná zklamaně zjistíš že ten cpu opravdu nestačí a nové hry stejně nepojedou. Pak ti zůstane jedině shánět silnější procesor (barton 2500, athlon 2800)někde v bazaru protože silnější se nedělá a doufat že to pomůže načas pomůže.

Nejlepší by bylo samozřejmě koupit nový pc - cca 12-14tisíc v základu /za case/.

Nejlevnější by byla výměna zdroje, základní desky , procesoru a grafické karty. V čechách to vyjde lehce nad 9000 s daní. Jako proceosor bych doporučil levný full P4 3,4ghz a desku levný asus s 965chipsetem. paměť 512ddr2 667 (některé oem 800mhz už stojí taky málo) Staré věci co zůstanou podle mě do cca 2tisíc ještě prodáš.