Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Downgrade z Windows 10 TP na Windows 7

Dobrý den, potřeboval bych radu, protože jsem si nainstaloval windows 10 TP a když vyšel nový build, tak jsem samozrejme aktualizoval. Po nějaké době jsem se chtěl vrátit na Windows 7 Home premium 32bit, ale obnovil se mi ten předchozí build windows 10 a ještě k tomu nefungoval systém správně. Udělal jsem tedy catecne obnovení systému a systém se mi odaktivival. Sháněl jsem tedy disk na reinstalaci systému. Zavolal jsem tedy do HP a ti mi pošlou toto: document.asp
Dále jsem si sehnal od známého disk windows 7. Potřeboval bych obnovit notebook do stavu, ve kterém byl, když jsem ho koupil. Myslíte si, že ten disk od společnosti HP je i se systémem Windows 7 nebo musim napřed použít ten disk s Windows 7 a pak doinstalovat ovladače HP? Product key samozrejme mám a systém nejde obnovit z recovery, protože jsem aktualizoval na ten nový build. Děkuji za rady

ten poslany bude tak ako pri kupe
ak maš key nevidim dovot nenainštalovat čisty win bez všetkych dodatočnych hp blbosti,ovladače su k stiahnutiu zdarma rovnako na ich strankach
p.s kedysi to na w7 posielali za cenu poštovneho ale u W8 to v navode samotnom udavaju cca 3OEur

možno áno, možno, nie, u HP recovery partition, bohužiaľ, nie je skrytá particia a je jednoduché aby ju user bežnými nástrojmi odstránil

disk od výrobcu bude obsahovať W7 OEM, samozrejme bez ovládačov a neobnoví Recovery partition, Recovery particiu obnoví iba servis

.... :puff:

Ok děkuju za rady. Jinak když mackam při startu f11 tak to vyhodí error a napíše to, že mám vložit instalační disk pro windows, protože soubory pro obnovu nebyly nalezeny. Jinak windows 7 jsem měl puvodne ještě bez SP, takže aktivovat znova to půjde asi jenom v ty verzi bez SP. Ještě bych měl jeden dotaz: V čem se přesne liší OEM verze od normální? A bude počítač fungovat správně i bez těch ovladačů, protože jak tam mám ted ted windows 10 a zmacknu fn+klávesa na ovládání jasu, tak se nic neděje...klávesa na hlasitost jde, ale jas proste ne. Nemůže to byt tim, že tam nemám vůbec ty HP ovladače?

V čem se přesne liší OEM verze od normální?

Technicky (funkčně) nijak.
Licenčně je OEM verze svázaná s hardwarem, na který byla poprvé instalována. Není ji možno legálně nainstalovat na příští PC (ani po odinstalaci z původního). NeOEM (krabicová, full, retail..) verzi je možno instalovat libovolně na další a další PC - ovšem za předpokladu, že bude v jednom okamžiku jen na jednom PC. Cena se obvykle dražší, u Windows (verzi 8 neznám) to byl zhruba dvojnásobek OEM verzí.

oem je druh licence bez podpory m$. je levnější, je nepřenositelná ze zakoupeného hw, na kterém byla aktivovaná. je to naprostá většina prodaných licencí.
oem má vlastní product key.
pro ověření pravosti používá oem více kontrolních bodů než krabicová verze.
aktivace nezáleží na tom, jaký servicepack byl doinstalován.

verze technical preview nového systému není pro lamy. pokud jim to chceš testovat, proč otravuješ lidi kolem sebe dotazy na instalaci ovladačů ještě nevydaného systému? pokud jsi betatester microsoftu, umíš si poradit sám. používáš jen ten hw, pro který mají ovladače, nebo si ten ovladač rovnou napíšeš a otestuješ.

tady se na to taky jeden trouba znovu ptal a ani si ty odpovědi nepřečet.

,,placky,, DVD oem alebo krabica su bez rozdielu:!: ale kluče /key/ maš bud oem alebo retatail
p.s každe dvd ma vsebe 4druhy verzii tak ti stači zohnat hocjaku ,,čistu,, a zo zložky sources odstraniš jeden subor ei.cfg a maš navyber basic,h-premium,pro , ultimate