Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kvalitní reproduktory

Dobrý den,
měl bych dotaz na kvalitní reproduktory, které by měly vydržet, cena tak přibližně do 1 000 (max 1 500Kč, pokud by to bylo něco extra), chtěl bych asi 2.1 (čili s se subwoofrem).

Momentálně mám Genius SP-F120

Jsem s nimi spokojen, mám je asi 5-7 let, možná více, ale jsou pouze 2W a poslední dobou si rád pouštím hudbu nahlas, sice mi přijde kvalita docela dobrá, ale ostatní říkají, že je strašná a když jsem byl u kamaráda, který má reproduktory za asi 4 000Kč, tak to bylo něco extrémního, když pustil stejný song, takže proto jsem se rozhodl, zakoupit nějaké pořádné, dá mi někdo tipy, kde se dá dobře sehnat, levně a kvalitně, popřípadě i nějakou radu ohledně toho, jaké parametry bych měl hledat, zda stačí dejme tomu na reproduktory 2x10W a subwoofer cca 100?

Děkuji předem za doporučení a cenné rady :)
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Design je poplatnej dobe vzniku, prece jen je to aspon patnact let :) Hrajou podle me celkem slusne, na urovni Logitechu okolo dvou tisic, a lip nez vsechny Creativy, ktery jsem mel v ruce :) Hlavne ocenuju to, ze basy neduni, ale basujou.

Momentalne na eBay zadne nejsou, chce to mit trosku trpelivosti - pred par lety nebyl problem.

Jaka sleduji diskusi, ty chceš super Béčko za cenu fábie. Pokud chceš kvalitu a výkon, tak to není jen otázka reproduktorů (a zesilovače co je v nich vestavěný), ale i akustických vlastností poslechové místnosti. Když to řádně osolíš a začnou ti drnčet pokličky v kredenci, tak to není to pravé ořechové. Uvažoval jsi o nějakých sluchátkách (ačkoliv nevím, jaký zesilovač k nim by se dal použít) Když už nic jiného, sousedi by ti poděkovali. Třeba se jim nelíbí stejná hudba co se líbí tobě.

no já sluchátka nesnáším, mě to vadí to mít na uších, když je to rozlehlé, je to lepší, jinak máte pravdu, že já pořádně nevím co chci, ale prostě je to pro domácí účely, no a jako nepotřebuji žádné koncertové reproduktory, jak mi zde bylo "nabízeno", nebo si spíše ostatní mysleli, že to tak chci

PS: neříkám že bych takový 100W nebral za 1 litra :-D ale to je nereálné :-D

100W, ale poctivých, ne jak se teď uvádí PMPO? A v obýváku? Tak to bych chtěl vidět. Ale díval bych se raději z větší vzdálenosti.
My jsme měli doma na kredenci tohle rádio
http://teslaradio.webgarden.cz/rubriky/radia-tesla /harmonie-ii
výkon je udávaný 3W. A pokud někdo omylem osolil hlasitost na plné koule, tak to málem skácelo kredenc.
Teď je IN nadávat na komunisty. Ale za komunistů se směl uvádět jen sinusový výkon (dřív se uváděl i tzv. "hudební", který byl trochu větší, ale to pak bylo zakázané jako klamání spotřebitelů).

Skoda, kvalitativne koupis sluchatka mnohem lepsiho zvuku, nez repraky...pocitano v teto cenove kategorii a vlastne i ve velke vetsine jinych cenovych kategorii :)

Problem neni o kocnertovych reprakach, ale ze je trochu oxymoron rict, ze chces kvalitni repra za 1000kc :) za tu cenu sezenes repraky, ktere hrajou,ale urcite ne nejak vyrazne dobre. Ale zas pokud nejsi zvyklej na kvalitni poslech, coz viditelne nejsi, tak ti to nebude nejak vadit. To az cim vic mas naposlouchano a cim kvalitnejsi poslech mas, tim vic slysis rozdilu. Kup nejake z tech, co ti tu doporucuji a neres milion serepeticek u repraku, ktere za tuto cenu nemaji smysl resit. To az ve vyssich cenach musis zacit resit akustiku mistnosti, kabelaz, receivery, zesilovace, dacy...:)

Jinak je lepsi koupit slusny 2 repraky treba za 2000kc, nez koupit repra se subwoofrem za stejnou cenu k nicemu.

no jako já mám 7 let ty Genius SP-F120 a jsem spokojen 2x reprák 2W a hraje fajnově bych řekl, ale chci větší hlasitost a lepší kvalitu, když to dávám na 100% a poslouchám třeba 2hod, tak slyším šum atd... takže chci nejspíše kapku kvalitnější :) a subwoofer, aby se trochu osolili nástroje, nebo takový to bum ratata :-D mám rád songy s dropama a tak, takže ideální na sub :-)

ty vypadají velice dobře, začínám nad nimi přemýšlet :-) máš skype, nebo teamspeak? Ty opravdu nejspíš budu kupovat a měl bych pár otázeček určitě :)

Ale nemile me prekvapila tato recenze
" jedná se o povedené bedýnky, bohužel při nižší hlasitosti se vypínají , je to i v manuálu že se má přidat hlasitost,, ale při hraní her , či sledování filmu (můžete to mít i víc nahlas) kdy je po dobu 30 vteřin ticho nebo jen slabé hudební pozadí se automaticky přepnou do úsporného režimu, pak se rozjedou ale přijdete o pár vteřin než se spustí :-( "

Recenze jednoho uživatele má hodnotu jako ostatní o kvalitě těch Philips svědčí to že třeba hned v úvodu recenzí na Heuréce tam píšou dva tři lidi že jim dorazili nefunkční :-),nicméně jak tu někdo už napsal někomu stačí cokoliv a je spokojenej jinej chce nějakou kvalitu,mám tu Creative 2:0 za 800 a hrajou celkem slušně na plasťáky ovšem s kvalitou to nemá co dělat,hlavně hlasitost je dost omezená ,víc nahlas už prostě nestíhaj.:-)

moc nevím, proč jsou na mallu zakryté a nejde vidět reproduktor, který při dropech skáče, ale OK

jinak testy vypadají velice dobře, cena také OK, ale sub nikde,... já bych se chtěl zeptat, co přesněji dělá subwoofer, protože to přesněji nevím, ten hraje jen instrumental a basy atd, že?... čili přemýšlím zda vzít (bral bych nejspíše hned, ale sub není..)

Momentálně hraju s tim jantarem a jednou bednou od videotonu. Zvuk cistounkej.. jen je to mono. Ted vsak stejne v pokoji netravim zadnej cas. Dole videotony ze sberaku plně funkční, k tomu momentálně kuchla PFka. Nahoře jantar a vedle gramofon. Na skribi prehravac philips starsi dvd sencor a magnetofon. Další elektronkac. Momentálně vsak nejede-probiji a nehraje. Ceka na opravu. Chybí tu AZS a pionýr. AZSko je u jednoho chlapka a pionýra jsem daroval beatranci... skoda :( dalsi PFka funkcni jsou v zimni zahradě se starším domacim kibem od philipsu. Spickovej zvuk a to jsou ty bedny jinak na hovno.

Rada? Sezen neco takiveho a splnis si vse