Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdělení disku

Dobrý den!
Můžete mi někdo prosím poradit,jak mám postupovat při rozdělení pevného disku(30GB).Momentálně ho mám celý,zformátováný(Fat32)a nainstalovaný operační systém Win Me.Chtěl bych ho rozdělit na polovinu -přidat druhý oddíl (NTFS).Aby byl rozdělen na dvě části 1.část(Fat32)WinME;2.část(NTFS)XP/případně Vista/.Díky moc za rady a požádal bych o trošku podrobnější návod.

Případně poradit,kerým programen a jak udělat image pevného disku.
Děkuji

Pokud by to bylo možné zachovat data,bylo by to OK(z celkové kapacity je asi volné 22GB).V opačném případě se nedá nic dělat a BUDU MUSET ZÁLOHOVAT.K tomu zálohování(vytvoření image)bych se chtěl zeptat na program co to dovede co nejlépe.(nejsnadněji,nejrychleji,nejbezpečněji).
M oc díky za rady.

Pokud mas z 30GB volnych 22GB dá se to provést přímo pomocí programu na rozdělění disku.
Osobně bych ti doporučil Acronis Partition Manager, popr. Acronis Disk Director Suit (Partition manager je soucast)
Muzes si jej stahnout a pouzit i v trial verzi (mas 30 dnu na vyzkouseni), za tu dobu bys to zvladnout mohl.

1. zmenšíš velikost oddilu C: na asi 15GB
2. z volného místa vytvoříš nový oddíl
3. naformátuješ jej na NTFS
4. takto připravené kroky spustíš

Díky moc za návod,vyzkouším to během pár dní.Jen ještě taková drobnost,byla by k těm dvěma programům čeština?Trošku jsem se díval na netu ,ale nic(češtinu)neobjevil.

Poznámka: Acronis Partition Manager - kde se dá(samostatně) stáhnout,nikde jsem ho neviděl(není pod jiným názvem..?);na stránkách výrobce Acronis jsem našel jen ten druhý Acronis Disk Director Suit.

Moc Vám děkuji

Češtinou celkem nic nezískáš. Téměř vše se dělá graficky - přetažením myši zmenšíš velikost oddílu, pravym kliknutím na volné místo vytvoříš nový, pravým kliknutím na nový oddíl zvolíš formát...

Resize = změna velikosti
Partition = oddíl
Create = vytvořit
Format = naformátovat

Pokud trváš na české verzi, podívej se např. sem:
http://www.slunecnice.cz/product/Acronis-Disk-Direc tor-Suite/