Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem i5-4460 vs fx 8300

Ahoj, ktery z processoru je vykonejsi na hrani her ?
mam slozenou sestavu na fx 8300, ale zjistil jsem ze za podobnou cenu se da sehnat s i5.
Popripade bych chtel poprosit o slozeni sestavy na i5 do 22-23k i s os.
moc dekuji a snad uz posledni dotaz ohledne sestavy.

Nikdo neříká že se s AMD nedají hrát hry

-to je pravda, já mám Dual-Core AMD A6-6400K 4,1 GHz APU with Radeon HD 8740D, a hral som natom TOMB RAIDER 2013 na low detaily na rozlíšenie 800x600 so 50 fps. Podobne aj BIOSHOCK Infinite, tiež na low detaily a min. rozlíšenie, a 35 fps k tomu..

rychlejší

priateľu,
to slovo "rychleší" treba brať trochu z nadhľadom. Môže to byť vo výpočtoch bud na:

a)jedno jadro - tu tvoj FX prekoná aj nejaký Pentium/Celeron. Alebo https://www.alza.sk/intel-core-i3-4330-d467742.htm .
b)multi-core - sem za tú cenu asi nič od Intelu. Príp. ten i5 4460..

-no ked si ku tej cene pripočítaš šialene vysoké TDP FX + to, že nemá integrované GPU. Tak Intel je podľa môjho názoru lepšia voľba, takmer vždy..