Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace Windows 7 + recovery oddíl (stolní PC)

Zdravím, mám na vás prosbu. Chystám se přeinstalovat Win 7 na svém PC a chci se poradit ohledně několik věcí.
V počítači mám dva disky:
a) C: WD Green 500 GB - na něm je teď aktuálně nainstalovaný Win 7
b) D: WD Blue 1000 GB - na data + některé programy a hry

Pokud jsem to pochopil správně, tak restartuji počítač a v BIOSu nastavím bootoání z DVD mechaniky. Počítač mě vyzve ke vložení DVD s operačním systémem. Po vložení začne instalace. Kdy mám DVD vyndat z mechaniky, aby se systém nezačal instalovat znovu?

1) Disk C aktuálně zálohuju na ten druhý. Je mi jasné že všechny programy na disku D budu muset naistalovat znovu, ale jak se zachovají hry, když už na disku bude spousta dat a dám hru ze Steamu znovu instalovat?
2) Během instalace se volí disk na který se bude systém znovu instalovat a ten zvolený se naformátuje. V mém případě to bude opět Green. Mám na něm vytvořit samostaný oddíl pro operační systém? A jak by měl být velký (GB)?
3) Po instalaci musím naistalovat ovladače základní desky. Mám základní desku GIGABYTE GA-970A-D3 a k ní originální DVD s ovladači. Mám ovladače nainstalovat z DVD nebo stáhnout nějaké novější ze stránek výrobce?
4) Zde nastává první problém. V současnosti mám grafickou kartu od NVIDIE, ovšem zanedlouho budu kupovat novou od AMD. Každopádně si chci vytvořit na disku D (WD Blue) Recovery partition pomocí EASEUS Todo Backup. Jde mi o to, jestli musím instalovat ovladače grafické karty od Nvidie před tím, něž si vytvořím recovery oddíl na disku D, neboť po zakoupení karty od AMD bych použil recovery oddíl a nainstaloval ovladače od AMD.
5) Mám zakoupený Microsoft Office. Má ovšem licenci pouze pro 3 počítače a já si nejsem jistý, zda tam ještě alespoň jedna zbyla. Jde nějak zálohovat nainstalovaný program?
6) Toto se týká samotného EASEUS Todo Backup. Našel jsem si odkaz: www.eopcservis.cz a zde popisují tvorbu recovery oddílu. Ovšem nikde nevidím, kde si zvolím cílový oddíl pro uložení Recovery oddílu. Ve správě disků si z WD Blue vyčlením oddíl pro uložení Recovery oddílu. Jak by měl být velký?
+ Autor píše:

Po ukončení zálohovacího procesu, který může trvat od několika minut až po pár hodin, zvolte záložku HOME a TOOLS (nástroje). V této záložce klikněte na Enable PreOS, čímž zapnete startovací volbu pro obnovení (po spouštění počítače budete vyzváni k volbě: spuštění systemu nebo obnova (recovery).

Mám Enable PreOS aktivovat okamžitě, nebo až někdy v budoucnu, například po zakoupení nové grafické karty od AMD?

Děkuji za veškeré rady či návrhy, jakým lepším způsobem vytvořit recovery oddíl.

Z môjho pohľadu:
1. Zálohuj si dôležité data (u Teba asi ten Green), na hry a programy sa vykašli - tie sa dajú nainštalovať znova
2. Rozdeľ Blue na 2 oddiely: 1. systémový 100GB, 2. data zvyšok
3. Odpoj Green
4. Nainštaluj Win na Blue
5. Pripoj Green

ostatné Tvoje body sú nepodstatné, kým sa nedostaneš do bodu, keď bude spravená čistá inštalácia Win na Blue...

Dobře, asi to tak udělám. Jenom...Ten Green mám odpojit manuálně v bedně? Nebo ho při instalaci Win7 naformátovat v té nabídce? Bojím se, aby po nainstalování Win7 na Blue a následovném připojení Greenu nenastal nějaký problém s tím, že by na něm byl stále ten operační systém.

Jsem v tomhle úplný začátečník, amatér, dělám to poprvé v životě, takže by podrobnější návod neuškodil. Ale napíšu, jak jsem to zatím pochopil:
- Vytvořím si na Blue oddíl o 100 GB
- Vypnu počítač a odpojím Green
- Zapnu počítač a v BIOSu nastavím bootování z mechaniky
- Začne instalace Win7
- Během instalace se objeví tabulka, viz [http://www.sezob.cz/navody/instal_win7_jednotky_up resnit.gif]
- V mém případě tam bude jeden disk se dvěma oddíly
- Zvolím oddíl o velikosti a volném místu 100 GB
- Pokračuji v instalaci...

Takže musím zálohovat i ten Blue, respektive ten oddíl o celkové velikosti těch zbylých cca 900 GB? Nevím co se bude dít, tak se ptám asi hodně přiblble. Vím, že se cílový disk/oddíl bude po zvolení automaticky formátovat - smažou se z něj veškerá data. Takže když zvolím ten 100GB oddíl, smažou se data i v tom druhém 900GB oddíle?

Ono už to rozdelenie disku sa Ti nemusí podariť, preto zálohuj ešte pred rozdeľovaním disku. A stačí len to najdôležitejšie!!! Ja neviem napr. dôležité dokumenty, fotky, ktoré nikde inde nemáš apod...

A hlavne, keď sa do toho inštalovania už pustíš, zabezpeč si ešte jeden funkčný PC, z ktorého sa budeš potom pýtať - tých otázok bude zrejme ešte veľa...