Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci koupit novou paměť

Prosím o radu, protože, abych se přiznal, tak nevím vůbec, která bije.
Everest Home mně upozorňuje, že by bylo dobré přidat paměť.
Jenomže PC je starší, skládaný na zakázku u fi. Mironet v Praze, a já vůbec netuším, jakou značku koupit. Tady je výpis z Everestu.
název desky - ESC K7S5A
typ sběrnice - DDR SDRAM
šířka sběrnice - 64 bit
Skutečný takt - 100MHz (DDR)
efektivní taktování - 200 MHz
šířka pásma - 1600MB/s
název modulu - NANYA
seriové č. - žádné
velikost modulu - 256MB (2ranks, 4 banks)
jméno firmy - NANYA Technology Corp.
Problém je vtom, že když zadám do adresáře firmu, tak se mi objeví "rozsypaná rýže", a nikde u prodeců, tuhle firmu nemohu najít. Je mi jasné, že budu muset koupit paměť od jiného výrobce, jenže netuším jakou, a od koho.
Paměť na desce je 1, 256 MHz, a zajímá mně, jestli koupit 2 256MHz, a nebo stačí 1 512MHz.
Omlouvám se za ne "echt" údaje, a moc prosím o polopatistickou radu.
Samosebou, že mohu zajít do Mironetu, a ptát se tam, ale raději bych radu od lidí, kteří se v tom vyznají.

Ved tam ma osadenu DDR, tak naco ju ma predavat?

To dotazovatel: podla toho co pise nononot mas uz len jeden volny DDR slot (dalsie dva SDR sloty musia ostat prazdne), takze ak chces dokupit 512M tak kup jeden 512MB modul, budes mat potom 256+512MB. Potrebujes akukolvek PC1600 (DDR200) alebo PC2100 (DDR266), ak uz nemaju tak moze byt aj rychlejsia ale to by som radsej skusil u predajcu ci ju BIOS korektne rozpozna a nastavi. Rychlejsie ale nemaju vyznam ptz pouzivatr sa budu aj tak len na tej frekvencii ako ta co tam uz mas (DDR200)

Otázka je jestli tam nemá sdramku a ten everest to blbě nedetekuje....

Když otevřeš počítač tak najdeš 4sloty na paměť dva modré blíž cpu a dva černé kousek v pravo. Jestli je paměť v tom modrým slotu blíž cpu je to paměť DDR a koupíš si 512 DDR a budeš mít celkem 768mb.

Jestli je ta paměť v pravým tak tu vytáhneš a koupíš si 512DDR a budeš mít celkem 512DDR. Tu vytáhlou 256sdram střelíš za cca 500.

Nevím jestli se nemusí něco na desce přepnout už je to pár let co jsem měnil sdram za ddr. Zdá se mi že ne.

CPU typ - ADM ATHLON XP 1100MHz (11x100)
typ paměti - DDR SDRAM
šířka modulu - 64 bit
časování paměti
@142 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)
@133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)
Tím jediným modulem je osazena modrá sběrnice dále od zdroje.
Podle "chytrý knížky" je to sběrnice DDR 1.
DDR 2 - SDR 1 - SDR 2 - jsou volné
Jé vím,že to popisuju blbě /omlouvám se/, ale jde mi jako laikovi o to, co bych měl konkrétně koupit.
Zatím vám všem děkuji za názory a rady. Trochu už jsem chytřejší, ale ještě úplně ne. Já sám nemám rád, když se někdo musí vodit za ruku, jenomže teď mám strach abych něco nezkonil, a abych třeba zbytečně nevyhodil prachy, a nepodělal toho daleko víc.

Lidi, ještě jednou díky. Bios je pro mne španělská vesnice, PC jsem "zdědil" před 4 roky po synovi, dám asi na radu MM tank. Zkusím tu 512, a když to bude "fotografovat", tak si nechám nějakého odborníka vlést do Biosu, ať se na to mrkne.
Aby bylo ještě jasno - hry nehraju, courám po Netu, semotamo kopíruji CD a DVD, hrabu se ve fotkách z digitálu /úprava, uložení/, a tahle "stará" mašina sestavená na zakázku, zatím nezlobí, pokud jí nenazlobím já, když kliknu, kam nemám. Každý nějak začít musí, i s průserama.
Ovšem druhým synem mně bylo řečeno, že to sice není zrovna tak úplně nutný, na to co já na PC provádím, ale, že by chtělo tu paměť rozšířit. Proto vzniklo tohle vlákno.
Ještě jednou moc děkuji za vaše názory a rady.

Ano to by sa zislo, 256 nie je nic moc a fotky zaberu svoje. Z tych info co si napisal ale vyzera ze mas aj asi blbo nastavene FSB - o tretinu pomalsie ako ma byt. Ak ti to nevadi tak ok :-) (chce to ale presne info o CPU ktory tam mas aby sa dalo povedat ze ci to mas blbo alebo nie). Mozes dat v evereste vypisat info o CPU ci nebudeme mudrejsi...

to:MM - tak to je v pr...i. Everest otevřu, tam se se objeví údaje, ale nějaké podrobnosti nemůžu "vydachmat". Ovšem co by jsi chtěl od "blbce", který začínal s PC v 60 letech.
Ale jinak děkuji hlavně tobě, páč jsi byl "nejpolopatčičtější".
A přiznám se - v týdnu vletím do Mironetu, rovnou řeknu, že jsem vůl, a nechám si poradit od nějakého technika. A buď mně natře, a nebo mi poradí.
Uvidíme, říkal slepej, a šlápnul do hov.a.

Omlouvám se, ale budu ještě jednou votravovat.
Parametry znáte, je to pro vás brnkačka, ale poraďte mi konkrétní výrobek, a výrobce.
Vím, že jsem blbec, ale když se dívám na "obrázkovou" nabídku prodejců, tak já mám na té paměti v oblasti "pinů" jenom jedno vybrání, a na dostupných výrobcích jsou většinou vybrání dvě.
A dále údaje o počtu pinů.
Mám ji vyndat, a spočítat piny, abych věděl, jestli se mi do soklu vejde?
A nebo naklusat k prodejci z "obkreslenou" pamětí, a porovnánat?
Fuj, hanba mně fackuje, že se tak blbě ptám.

"a na dostupných výrobcích jsou většinou vybrání dvě" - na vyrobcich pozeras blbu pamat.

Ak kupis to co sme ti pisali (DDR DIMM, a nie DDR2 a nie SO-DIMM), tak budes mat pocet pinov aj vybrani spravne.
Este pri vyberani vyberaj bez oznacenia ECC a bez oznacenia buffered (t.j. moze byt oznacenie "non-ECC" to znamena bez ECC, a "unbuffered" to znamena ze nie je buffered).

Alebo daj vediet co si si konkretne nasiel a napiseme ci je OK.

Palomino ma mat bus speed 133, takze vlez do BIOSu, najdi si polozku "FSB" ("front side bus"), teraz tam mas 100, nastav 133, a zvol save and exit a potvrd (sipkou na "Yes" a Enter, alebo klavesa "Y", resp "Z" - ta medzi T a U).
Budes to mat o 30% rychlejsie (tak ako to ma byt).

MM.. - jsi moc hodnej, ale jak už jsem uvedl výše, BIOS je pro mne španělská vesnice. Když by to šlo řídit se pokyny ze Skype /jako že to možný není, když lezu do BIOSu/, ještě bych to zvládl. Takhle musím počkat, až se tu vyskytne někdo, kdo se vyzná. Když jsem to vydržel tak dlouho, tak to ještě pár dní počká, až nakluše syn, nebo někdo z kamarádů.
Zatím jdu po té 512, a hned jak jí tam šoupnu, tak se ozvu, jak jsem dopad.
Díky :)):beer:

MM..-tak jsem se do toho BIOSu po mnoha bojích, vítěztví a nezdarech dostal, a teď už Everest píše
ADM Athlon XP, 1466 MHz (11x133) 1700x
Co znamená to 1700x nemám tuchu, ale asi to má být.
Ještě jednou díky.
Jak kdosi chytrý někde napsal - Celý život se učíš, a blbej stejně umřeš.

Tak vážení, už to "fotografuje". Ještě jednou vám všem díky. Celková paměť 768, využití 40%.
Panebože, takhle kdyby to fungovalo v životě. Vlítnu na poradnu, přečtu si odpovědi, vlítnu do krámu, dám do palice novou paměť - a zívám.
A nemusel bych denně volat 158, a podávat trestní oznámení na neznámého pachatele, jenom proto, že mě tady někdo až 10x denně krade brejle.
A prosím admina, aby tohle vlákno považoval za ukončené. Díky.