Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Student, hledající levnou, barevnou laserovou tiskárnu

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem.. na trhu je totiž toho tolik a bohužel bez jakýchkoli duchaplných recenzí, že se v tom začínám ztrácet. Abych uvedl své požadavky.. potřebuji, aby tiskárna byla úsporná co se týká barevného, i černobílého tisku. Dále bych uvítal wi-fi a v neposlední řadě tisk na obálky. Další funkce jako scaner, kopírka a podobně by byly už nadstandardní. Známý mi kdysi radil Minoltu 1650 EN, ale ta již není v prodeji. Měl s ní dobré zkušenosti a právě tiskla levně. Děkuji za všechny rady :-)

Nedávno jsem tohle řešil se známým, který říkal, ať se na tohle vykašlu, protože neustále ucpávání trysek a následné čištění mě vyjde finančně velice podobně, jako toner do laserovky... nevím, co je na tom pravdy, v každém případě budu tisknout sice hodně stránek, ale měsíc ta tiskárna bude třeba stát a druhý měsíc tisknout 100 stran / den.

Pravda to není. Zasychání byl problém přes 10 lety. Od té doby se to pohnulo. Doma mám inkoust (Epson WorkForce), tiskne se na ní občas (to, že 14 a více dní stojí je normální) a zatím se mi za ty 2 roky, co jí mám nestalo, že by byl problém se zachnutím.
Náklady na tisk v porovnání s levnou barevnou laserovkou jsou několikanásobně nižší.

Na druhé straně - Canon MG6150 po odstávkách kolem 10 až 20 dnů po zapnutí intenzivně čistí trysky, dokonce se už musel dvakrát použít i režim hloubkového čištění trysek, aby byl tisk dokumentu v pořádku. Když se pak tiskne jen několik málo stránek, je ten vyplýtvaný inkoust vzhledem k tisku hodně drahý. Jenže kvůli potisku CD/DVD a pro fotky laserovku ne.

to platí pro ČB tisk. Barva je stále doménou inkoustovek. Barevný laser je ekonomický nesmysl, srovnatelně levný tisk mají až produkční stroje za částky přes 50 tisíc.

Jako barevnou tiskárnu bych dnes volil Epson L355 (horší model s wifi pro burany) nebo lepší L550 s klasickým a vhodnějším ethernetem. Cena za barevnou stránku je extrémně nízká. Jediný problém těchto strojů je rychlost - kvalitní tisk trvá relativně dlouho, standardní je zase na tom hůře s kvalitou. Ale pokud se jedná o cenu za tisk, není dnes levnější tiskárny (přibližné ceny: ČB stránka za 0,05Kč, barevná za 0,20Kč, a to jde o ceny originálního spotřebáku). Na takovou cenu se dnes nedostaneš ani s tím největším produkčním systémem.

Výhody jsou jasné: nízká cena, relativně vysoká kvalita
Nevýhody: pomalý tisk ve vysoké kvalitě, potřeba servisu při naplnění odpadní nádobky (dá se to hacknout a udělat doma)

Ptá se na laser,tak nepoučuj o blbým inkoustu. Ten byl v kurzu tak před deseti lety. Nyní ani omylem.

Nic si z toho nedělej, taky se mi občas stává, že se hádám o věcech, které platily před 10 lety. Technika se mění, takže je dobré se podívat, co je dostupné v dnešní době a netrvat na minulosti...

K čemu ji potřebuješ, co a kolik toho budeš tisknout? IMHO skener není špatný a docela dobré je, když tiskárna, pokud se často tisknou mnohastránkové dokumenty, umí tisknout oboustranně. Případně pokud se tiskne málo (tu a tam stránka), možná není od věci dojít s fleškou do nějaké firmy, aby tu barevnou stránku vytiskli oni.

Docela drahý spotřební materiál. 1700/barvu na 1000 stran... = 3*1700/1000 = 5,10 Kč / stranu, a to beru cenu z výprodeje, normálně 2100,-
Originál pro inkoustovou WorkForce je za 1200/barvu na 3400 stran = 1,05 Kč / stranu

U černé je to podobné, Brother 1785 / 2500 stran (0,74 / stranu) vs Epson 1200 / 3400 stran (0,35 / stranu)

Pro WorkForce kompatibilní náplně stojí 160 Kč, pro Brother 360 Kč.
Pro kompatibilní pak vypadá výpočet pro barevný tisk následovně:
Brother 3*360/1000 = 1,08 Kč / barevnou stranu
Epson 3*160/3400 = 0,14 Kč / barevnou stranu