Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záseky ntb. Acer aspire 5315

Zdravím, zasekává se mi noťas a nevím proč. Instalace Windows na to nemá vliv takže to asi nebude softwarová záležitost. Projevuje se to tak že se třeba dívám na video a zaráz su na internetu. Z ničeho nic se video zasekne a po pár sekundách i internet. Zásek trvá cca 15s. Během tohoto času se rozsvítí kontrolka disku (jako že pracuje) ale poslechem zjišťuji že se disk jen točí ale hlavy se nehýbou.

Čím to může být? Může to dělat HDD?

zřejmě tento starý krám hardwarově nestačí na w7 a my tu ztrácíme čas.
jestli je to jednojádrový křáp, dej tam xp. s více jádry a větší ramkou dej to, k čemu jsou ovladače.

čas od času přepastovávám

a to tam pravidelně cpeš blbou pastu, nebo proč to děláš?

spyware: i nová instace se dá zahnojit po instalaci jediného warezu.

Přepastovávám jen když je potřeba. Naposledy asi před rokem. Dříve to tuto chybu nedělalo a to ani když tam byl jednojádrový procesor 1.8ghz. Poté jsem si vyžádal na aceru seznam kompatibilních CPU a dle tohoto seznamu nainstaloval 2jádro. Pak to chvilu jelo OK a po jisté době to začalo dělat tyto záseky. Vše co mám na tomto noťasu nainstalováno je ověřeno na ostatních mojich PC. A i tak tu toho neni v podstatě moc. Když se na to tak dívám tak tu jsou jen offisy, daemon tools a utorrent. Nic víc tu neni.

Přepastovávám jen když je potřeba. Naposledy asi před rokem.

tomu nerozumím. co se za rok stane s normální pastou, že je potřeba ji měnit?
zvýšené teploty mohou být neodpovídajícím chlazením, křivou montáží, zalepeným prachem uvnitř. ale určitě se po roce nepokazila pasta.

Pak to chvilu jelo OK a po jisté době to začalo dělat tyto záseky

to tu někdo zapomněl napsat hned do dotazu.
verze biosu pro nový procesor je ok? respektive je poslední? připomínám, že flashování u notebuku vyžaduje zdroj + funkční baterku, jinak z toho může být cihla.

daemon tools a utorrent

klasický pc chovatele spywaru. už jsi testoval?

Nechci tě strašit, ale zazálohuj si pro jistotu všechna důležitá data ať máš klid.
Vypadá to, že pomalu odchází HDD, protože realokoval nějaké vadné sektory. To zasekávání může dělat proto, že se snaží číst z nějakého sektoru, který není v pořádku, takže místo jednou to načte až po několika pokusech.