Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD Adata alebo Kingston

Ahojte. Mam vybrate dva SSD disky oba so slusnimy rychlostami.
Su takmer rovnake. Jeden je od Kingstonu, druhy od ADATA.
Cena je tiez podobna.

Otazka z hladiska kvalitya zivotnsti, ADATA alebo KINGSTON.

https://www.alza.sk/porovnani.htm?c=FT132f1;DU102j ;
ak link nepojde,tu su:
Kingston https://www.alza.sk/kingston-hyperx-fury-ssd-120gb -d1636300.htm
ADATA https://www.alza.sk/adata-premier-pro-sp900-128-gb -d321339.htm

Osobne si myslim ze Kingston je lepsia znacka, ale radsej sa vas pitam na fore, aby som nekupil hlupost.

Nepřeháněj, kdyby byly s točáky takové problémy, tak už dávno by je "fofr krámy" zlikvidovaly.
Systém je rychlý hlavně tak, jak je rozesranej čističi a zatěžovanej kravinama, antičehokoliv ........ a s tím toho ani sebelepší SSD moc nenadělá.

vicemene mate pravdu oba.

absolutne neni porovnatelne mit system s SSD a HDD, SSD je rychlosti uplne nekde jinde.

otazka je kdy tu rychlost poznas.

typicky pri nacitani OS (klidne si pockam tich par sekund nez se mi to nacte z HDD) a pri nacitani lokaci ve hrach, tam ma opravdu SSD svuj nepodstatny vyznam.

(bavime se o kvalitnich SSD - Crucial, Intel)

Nevím, jestli SSD máš, ale kdybys měl, věděl bys, že rychlost poznáš úplně při všem. Celej systém je svižnější. K těm hrám - třeba takovej Skyrim - s HDD jsem čekal věčnost, než jsem se vůbec dostal do hry, se SSD 5s? Veškerý loady jsou otázkou mžiku (satanužel zrovna ve Skyrimu je to kontraproduktivní, když nestihnu přečíst tipy do hry v loadovací obrazovce:-))

Tvoje/vaše svaté nadšení ohledně her a fofr disku ovšem naráží na jeden základní problém a to jsou prachy.
90% žádostí o herní sestavu je se silně omezeným rozpočtem, nu a tady končí zázrak SSD díky ceně/kapacitě.
(utratit dva tisíce za 120GB kam se nacpe tak akorát systém + jedna hra, nebo raději přidat na výkonnější g.kartu/procesor?)

kdyby ta pravděpodobnost rizik byla vysoká tak by se dnes tyto SSD neprodávaly, je třeba se k problému u všech záznamových zařízení stavit pragmaticky, přizpůsobit se pravidlům zálohování informací v počítači, všechno důležité mít zálohované na magnetickém disku, externím disku, v cloudu, vytištěné na papíru, vytesané v kameni, uložené v DNA :-)

Mam v tom notebooku terovy disk. tech chcem zapojit namiesto mechaniky. predhodnik mam uz davno. ssd chcem len na system.

vyberal som podla ceny. a tieto dva boly najrychlejie v limite.
b.t.w. mam Lenovo G580 s i7, rama navysena na 8GB.

Já nedoporučím co jo, ale rozhodně bych nebral A-DATA. Mám s jejich výrobky ty nejhorší zkušenosti, třeba externí disk reklamovaný každou chvíli, neustále měněn za nový kus. A to už jsem byl ve fázi, že byl stabilně připojen, neodpojoval se, nic. Odpad.

A-Data je lepic stitku, zadny vyrobce, oni lepi cokoli, nekdy vyrobky horsi kvality, nekdy lepsi, je to o nahode.

Nejsem si jist, zda v tomto pripade dokonce nejde o totzneho vyrobce u obou SSD.

Nebral bych ani jedno, kdyz SSD, tak Crucial nebo v nejhorsim pripade Samsung nebo Intel.