Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémní chlazení PC

Přemýšlel jsem o tom jak chladit svoje PC. Tak mě napadlo, dalo by se chladit vodníkem, ale vodou s přidanou nemrznoucí směsí. K radiátoru bych přidal nějaký kompresor z lednice a teplota vody by klesla pod bod mrazu. :-D Dalo by se to technicky realizovat?

ahoj zkoušěl jsem to a kompresor s chladícím výkonem 250W a 1,5L zásobníku vody mi tuto vodu při cirkulaci bez zapnutého regulovatelného zdroje tepla zchladil na bod mrazu během 6.mim ale při zapnutí zdroje tepla a nastavení hodnoty na cca 120W začal tuto vodu ohřívat až na hodnotu 66°C kde se tato teplota držela bez dalšího znatelného zvedání. Závěr?? výparník kompresoru a kompresor by musel být daleko větší aby to mělo smysl ale kde je pak další spotřebovaná energie a o rozměrech ani nemluvim. Ale dělám pokusy s výparníkovým blokem přímo na čipu a zkoužky vypadají velmi příznivě teploty kolem 17°C při tepelném výkonu 105W.