BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Každá součást PC má určitou provozní teplotu a ta by se měla dodržovat. Když to budeš mít podchlazené, tak to není dobré. Je to jako motor v autě. Když je studený, tak se nejvíce opotřebovává.
přesně tak. Navíc si musíš uvědomit, že na silně podchlazeném vybavení ti bude kondenzovat vodní pára obsažená ve vzduchu, což jednak působí zkraty a jednak korozi.
Já si vzdycky myslel, že čím míň, tím líp a pomalu se těšil na kryogenní chlazení, které by bylo schopno bezhlučně uchladit nabušené herní dělo (výhled třeba 5 let...). Na kondenzaci jsem zapomněl - a evidentně si s ní nelámou hlavu ani overclockeři, pracující s kapalným dusíkem, za účelem dosažení rekordu v 3dMarku... Je mi jasné, že takovéto OC sestavy neslouží k běžnému dlouhodobému provozu.
nabusene herni delo nechci, pokud mi u nej spotreba preleze 200W.. Jsou architektury a technologie, ktere to umoznuji. Jinak, co se puvodniho dotazu tyce, zkus to treba takhle: http://www.tomshardware.com/2003/12/30/5_ghz_projec t/
To by mě zajímalo, jak se to bude líbit desce, až se PC vypne a dusík nebude muset nic chladit...
http://www.svethardware.cz/art_doc-82A0D0730A5BA855 C1256DFC0069C98F.html
Pánové tomu nerozumí a pak melou blobsti
ve vodicich sice ano, ale pokud ja vim, tak jadro procesoru nema s vodicem moc spolecneho. zatim je to porad jeste kremik, ktery je upraven na polovodic pridanim primesi do jeho struktruy, cimz v nevodivem kremiku vzniknou volne nosice naboje a kremik se stane vodivym. Pokud ovsem snizime teplotu k absolutni nule, straci se pohyblivost volnych nosicu naboje cimz vodivost klesa.
no, on tepelný průraz není jediný, existuje jich více (např. čistě elektrický)
mě se líbí tohle
http://img514.imageshack.us/img514/1987/openedsmall 6xa.jpg
Co třeba kdybych k radiátoru přidal Peltierův článek? Spotřeba by nebyla tak velká, voda by se až tolik neochladila, trubky bych zaizoloval, takže by se nemohla tvořit námraza. A to s tou nemrznoucí směsí platí pořád. Tak co? Teď se mi to začíná vážně líbit.
a budeš muset chladit ještě toho peltiera navíc...
S tím se počítá!
tohle jsi četl?
http://www.svethardware.cz/art_doc-18F33F1364234B32 C12570A7007459E5.html
jj četl, supr článek. Chlazení by se nějak vyřešilo tichými větráčky. Ten peltier by nebyl přímo na procesoru, ale na radiátoru vodního chlazení a tím by odpadal problém s kondenzací na socketu.
Teď mě napadl tekový zajímavý nápad. Nedal by se nakonec i ten peltierův článek chladit vodním blokem podobně jako CPU nebo GPU? Myslím tím, že by byl studenou stranou na chladiči a na horké straně by byl chlazen vodním blokem. Jde tam o to, že při průchodu vodním blokem se voda skoro neohřeje, kdežto v radiátoru se zase hodně zchladí.
DOST! Už jsi se do toho chlazení nějak zacyklil. Chceš to chlazení spolehlivé a dlouhodobě funkční, nebo jen NĚCO čím se budeš naparovat v overclockerských forech? Chceš-li tichého vodníka, kup si profesionální a ověřené řešení. Pokud na extrémní tichosti nelpíš, kup si pořádný ventilátor.
Navíc, pokud vím, Peltier má docela velké proudové nároky.
Jj. K Peltierovi adekvatni "velikosti" by potreboval jeste jeden zdroj
...
Když už chceš nějakou specialitku, podívej se třeba sem:
(... a mají Peltiera, když o to tak usiluješ
)
ahoj zkoušěl jsem to a kompresor s chladícím výkonem 250W a 1,5L zásobníku vody mi tuto vodu při cirkulaci bez zapnutého regulovatelného zdroje tepla zchladil na bod mrazu během 6.mim ale při zapnutí zdroje tepla a nastavení hodnoty na cca 120W začal tuto vodu ohřívat až na hodnotu 66°C kde se tato teplota držela bez dalšího znatelného zvedání. Závěr?? výparník kompresoru a kompresor by musel být daleko větší aby to mělo smysl ale kde je pak další spotřebovaná energie a o rozměrech ani nemluvim. Ale dělám pokusy s výparníkovým blokem přímo na čipu a zkoužky vypadají velmi příznivě teploty kolem 17°C při tepelném výkonu 105W.
+17°C s výparníkem přímo na procesoru? To se mi zdá trochu málo...