Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 PC v síti, nesrovnatelná rychlost kopírování

(možná i kategorie "Operační systém"?)

2 PC v LAN síti, napojené na routerboard Mikrotik (ten teď restartován, vypnutím z elektriky na 15 vteřin).

OS: Windows 7 64bit Pro na obou PC. Navzájem nastaveno sdílení některých adresářů. Testuji kopírování...

1) Jsem u PC "A". Z PC "A" zkouším kopírovat do PC "B" (a kopírovat z "B" do "A"), kopírování jede plnou rychlostí.

2) Z druhého PC, z "B", kopíruju do "A", plná rychlost. Ale pokud jsem na PC "B" a chci si něco stáhnout z "A", rychlost kopírování je asi 100x(!) pomalejší. Čím to může být? ::)

V Mikrotiku je u obou síťovek nastaven full duplex, 1GBit. A obě síťovky určitě fungují správně, protože pokud kopírování A->B spustím z A, jede to plnou rychlostí. Pomalé je to akorát, spustím-li kopírování z B. Opačný směr, kopírování z B->A jede plnou rychlostí, ať je spuštěno odkudkoliv.

Kde hledat?

Hned se na to podívám.

Teď jsem zkoušel na tom PC "B" spustit XP-mode a kopírování z A->B spustit v něm a běží to plnou rychlostí (z PC "A", do PC "B", stejné umístění, kopírováno do hostitelského systému, tedy W7/Pro, ne do virtuálních XP). Je to čím dál tím záhadnější (pro mě).

Odinstaluj vsetky antiviry ak mozes :) (na tom PC B)

P.S: vypni aj defender ak neni vypnuty, v ovl.paneloch
P.S.2. ked to nepomoze tak kontroluj tie nastavenia sietoviek, pripadne obmedzuj rychlost apod, je aj mozne ze su nejak divne kable a fullduplex gbit uz nezvladaju alebo co. Skus aj vypnut IPv6 len tak preistotu

OK, IPv6 vypnu, i na tom "A" PC (od manželky). Snad to doma potřebovat nikdy nebudeme. Snad, i když provider IPv6 bude přidělovat, pořád budu moci provozovat za routerem/NATem klasiku 192.168.*.*, ne?

Na tenhle problém jsem došel nějak náhodou, když jsem potřeboval něco od manželky přetáhnout k sobě. Většinou tak činím v XP-mode (její) -> XP-mode (můj), kde rychlost je normální. A když zálohuji její systém, posílám mirror jejího céčka "do skladu" z jejího PC (3 metry od mého).

zrovna jsem si hrál s novým mikrotikem 951g a zajímavé zjištění: s některým "gigabitovým" hw si prostě nerozumí.
1) ony už ty realtek síťovky jsou pěkný ojeb.
2) teď ty různé nasy a externí disky, co mají procesor z digitálek: když připojím pc + nějaký krám, dostanu ještě jakž takž rychlost.
3) jenže nejsem tučňák, neumím v live cd namoutovat přímo externí disk k nasu a překopírovat soubory (nebo vyčíst linuxí ext disk v pc). nasdílím oba disky ve win - a výsledkem musí být pomalý průser. přitom můžu klidně surfovat nebo stahovat film, lokální 10mbyte rychlost už nemá kam spadnout.

snad jsi na to šel chytřeji.
já se poučil, že příště nelze tahat soubory mezi 3 krámy (mikrotik nastavený na gigabit nepočítaje). ale kdyžtak rozebrat krám a jeden z disků přímo do pc.

Ono původně šlo o soubory velikosti jednotek MB, maximálně 10MB. Zarazilo mě, že kopírování jede kolem 300-400kB/s, opačným směrem (či via XP mode či spuštěno z jiného PC) 100x a více rychleji.

Síťovka je nějaký Killer e2200 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20). Pak tam mám zakázené nefunkční Teredo.

ipconfig -all:

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : L-Core
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : hybridní
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Killer e2200 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : D4-3D-7E-B6-54-73
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Místní IPv6 adresa v rámci propojení . . . : fe80::ed45:ec7b:f3b8:c0f1%11(Preferované)
Adresa IPv4 . . . . . . . . . . . : 192.168.88.245(Preferované)
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 9. dubna 2015 14:33:15
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 12. dubna 2015 14:33:14
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
IAID DHCPv6 . . . . . . . . . . : 248790398
DUID klienta DHCPv6. . . . . . . : 00-01-00-01-19-DF-50-31-D4-3D-7E-B6-54-73
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.88.1
Rozhraní NetBios nad protokolem TCP/IP. . . . . . . . : Povoleno

Že to jede pomalu při spuštění z jednoho PC a jedním směrem, mě nakonec nijak neomezuje. V případě potřeby to spustím z vedlejšího PC. Jen jsem chtěl zjistit, proč.

Ovladače síťovky mám původní (předinstalace, kupovaná celá sestava), rýpat se mi do toho moc nechce. Obzvláště teď, kvartální uzávěrka.

Síťovka je nějaký Killer e2200

nemám žádnou zkušenost.
ta rychlost je vadná. thread jsem jen přeletěl: zkusil jsi jiný kabel?
ipconfig je normální, nevidím problém.
dotazy na antivir nahoře padly, snad se vyřešily.
krom teredo bych jedním kliknutím zakázal i ipv6, ale v to nevidím důvod pomalosti.
všude máš win7. to je ta jejich "domácí síť", plná důvěry? zásadně nastavuju firemní síť. s rychlostí to asi souviset nebude, ale m$ se nemá co srát do nezabezpečení.

"Domácí síť" (domácí skupina) nemáme.

Kabel jiný jsem nezkoušel, protože všemi směry kromě jednoho (a to jen při spuštění z jednoho místa) to funguje normálně, mezi 2 PC (každý má navíc virtuální XP), tedy de facto mezi 4 zařízeními.

Teď jsem ale zkusil připojit zlobivý PC do jiného portu routeru - vše jelo jak z blesku. Dal jsem to zpět, bída. Vrátil na ten jiný.. a jede to stejně mizerně. Už to nechápu.

Když jsem IPv6 zakázal, jede vše rychle jak má.

edit: Nakonec jsem vyžďáral jiný kabel a zdá se, že tohle konečně zabralo. I se zapnutým IPv6.

Dnes už na další zkoušení čas nemám, uvidím o víkendu.

Zatím jako (definitivně) vyřešeno označovat nebudu.

--

Poddotaz: může takové nestandardní chování způsobovat kabel? Že někdy propouští normálně a jindy brzdí? Stejné nuly/jedničky, stejným směrem?

Tak ten kejbl bych chtěl fakt vidět... A navíc, když to přes něj jede OK s vypnutou šestkou... Jsem na SW debil, ale myslím, že než si to stačilo mezi sebou "popovídat" v tom jiným vstupu, tak to pustilo plnou rychlost, podruhé už na základě nějaké "domluvy" ji omezilo... Je to možná blbost, ale za pár let soužití s PC jsem si zvykl na to, že "Digitální svět si žije svým životem" a "hodně" uživatelům lže. Zkusit ještě vzít"překřížený" a "nepřekřížený" kejbl, ony se s tím dnešní zařízení dovedou vypořádat - ale z pohledu HW je to docela složák - vopruz, to přepínání - je to trošku složitější,než přepnutí na "noční proud"... Navíc bych nic neřešil, pokud to ve čtyrce jede, nechal bych to být a byl spokojený... - Kdoví,jestli na tu šestku někdy dojde, Putin už je hodně nas...nej! Čus, Alfi.