Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopatranie sa nepotrebnych suborov vo Win7.

Win 7 32 bit.
Pred par dnami som mal volne miesto na HDD X GB. Dnes mam X - Y GB. Potrebujem vediet, ktore subory zaberaju tych Y GB. Mam podozrenie ze to suvisi so strankovanim.

Po restarte pise ze:
[b83b80cb90.png]
tak som to dal na nulu:
[cb5db05ea6.png]

1, Ale miesto sa neuvolnilo. Kde sa ukladaju strankovacie subory ? Vymazem ich manualne.
2, Pozeral som aj priecinok: C:\Windows\Temp, ale neviem co mozem vymazat. Instalacky programov co som instaloval v minulosti som uz davno pomazal. Teraz su tam len pre mna nezname subory. Ktore mozem odpalit ?
3, Kde este sa nachadzaju ine temp priecinky/subory, ktore mozem vymazat ?

Dakujem

Ja by som najradsej zrusil ten Bod obnovenia, ale neda sa to.

1, Kde sa nastavuje minimalna velkost pre Bod obnovenia ? Ak to zmenim, po restarte sa velkost upravi, vsak ?
- asi som to nasiel, upravil som to takto:
[1d40345c98.png]

2, pagefile.sys mam na 800 MB.

3, Tvoj screen, je ten moj ze Strankovanie. Takze teraz restartnem a nastavim na 512 MB, vsak ? A nepriamo si chcel povedat, ze pagefile.sys, je ten strankovaci subor?

Po zruseni toho bodu obnovenia som restartol a pisalo:
[949f039ce6.png]

Potom som zmenil ten strankovaci priestor na 512 MB. Ako si prisiel ze prave 512 je vhodne ?
Restart a pagefile.sys ma teraz 1.2 GB (hned po restarte).
[2b37be6e8a.png]

Takze teraz po vsetkych zmenach, som na takom istom volnom mieste ake som aj mal predtym.
Co teraz ?

// Mam teraz natvrdo vymazat pagefile.sys a restart ? Win si spravy novy o velkosti 512 MB ?

swapák bývá jen minimálně využívaný. disk je 50x pomalejší než ramka, není ani žádoucí, aby byl zbytečně velký.
třeba 128mb mi připadá jako rezerva příliš málo, ale 512mb musí stačit každému(tm).

"existuje jiný soubor..." - samozřejmě přepsat.

i tak se to chová trochu divně, dělá si to chce a ještě píše blbé dotazy. netunil to někdo nějakým cleanerem?

edit: "ten subor ma 1.2 GB:"

REGEDIT4

; Neswapovat kernel, pevny swap C: 512MB
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"DisablePagingExecutive"=dword:00000001
"PagingFiles"=hex(7):43,3a,5c,70,61,67,65,66,69,6c,65,2e,73,79,73,20,35,31,32,\

Ono se to v každé verzi Windows jmenuje jinak. Úsporný režim - Suspend to RAM, to poznáš tak, že se uspí a zase nastartuje prakticky okamžitě. Pak je Suspend to Disk (což je hibernace) a tam trvá vypnutí stejně jako opětovné zapnutí delší dobu, protože se celá RAM musí uložit na disk a zase z něj načíst. Vypíná se to ve Správě napájení.

Popořadě:
Nabídka "uspat", co Ti zůstala, zřejmě znamená "Suspend to RAM" - čili obsah paměti zůstane, vše ostatní se vypne. PC stále potřebuje napájení pro občerstvování obsahu paměti.

Okno cmd s výpisem si samozřejmě můžeš roztáhnout, abys toho viděl více, případně použij pousuvník, nebo si můžeš výpis šoupnout do texťáku, který si pak prohlédneš v notepadu:

powercfg /? >v.txt

Soubor "v.txt" se vytvoří v tom adresáři, v němž je cmd spuštěn.

Pro mazání dočasných souborů a ostatních zbytků použij nástroj Vyčistění disku. Můžeš smazat vše, co se Ti objeví.
Pokud se v tom chceš vrtat ručně, můžeš smazat vše, co najdeš v těchto adresářích:
C:\Users\<Tvé jméno>\AppData\Local\Temp\
C:\Windows\Temp\
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\
Maž jen OBSAH, nikoli celé adresáře! Pokud se některé soubory aktivně používají, nepůjdou smazat. Pro mazání doporučuji použít Total Commander nebo jiný správce souborů, protože Průzkumník ukončí mazání hned na prvním souboru, co nepůjde a budeš to msuet přeskakovat ručně. Ale to Vyčistění disku je určitě snazší a hlavně bezpečnější.

Ne, žádnou rekalibraci nikde nenajdeš a ani nepotřebuješ, Windows "měří" velikost dobře.
Akorát musíš počítat s tím, že od WinVista jádro Windows podporuje a užívá tzv. "softlinks" a "hardlinks", dále mohou být některé soubory komprimované atd. Tohle vše některé souborové manažery nemusí správně pochopit a mohou tak ukazovat navzájem různou velikost obsazeného místa.
Pro pátrání zkus nějaký program zobrazující informace o velikostech souborů na disku, např. TreeSize, WinDirStat, SequoiaView, a mnoho dalších.

co to prosím riešiš ??

téma bola aktuálna v dobe keď disky mali 8 GB, dnes je všetko inak a Microsoft usilovne tie Tera bajtové disky zaplňa

preto dnes každá instalácia Windows má desiatky tisíc potencionálne nepotrebných súborov, používaním Windows počet narastá, každá instalácia sowtwaru, Windows Update vytvára logy, backup súbory, nie je problém nájsť instaláciu Win kde je tohto bordelu na 10-15 GB v 50 tisíc a viac súboroch

taká je realita,

preto z vyššie uvedeného je Tvoja podivná aktivita nezmyselná zbytočnosť a povedie akurát k znefukčneniu systému

.... :puff:

V praxi se děje to, že se velikost souboru mění podle potřeby a tím se fragmentuje, což nelze běžnou defragmentací odstranit. Pokud ovšem na čerstvě defragmentovaném disku nastavíš min=max, vytvoří se jeden souvislý nefragmentovaný soubor, se kterým je samozřejmě práce trochu rychlejší. Což ovšem je prakticky jedno, jenom holt hlavičky disku lítají jako splašený.

Mam 2 GB 'pomalej' ram-ky a pouzitelnych je 1.75 GB, pise windows.
Teraz ked mam otvoreny len Firefox (400 MB), antivir, antimalware; mam v pouzivani 1.3 GB celkovo. Tazke ani netreba 'mocnu' aplikaciu, aby mi zahltila ram.

Strankovaci priestor, funguje tak, ze ked sa zaplni ram, tak ostatne data potrebne pre CPU sa docasne ulozia do pagefile.sys ? A ked sa uvolni ram, tak sa presunu z pagefile.sys do ram ?