Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení sítě

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli se lze připojit k internetu přes dva routery? Máme tu DSL modem, za nim je jeden router přes který je na jednom kabelu připojen druhý router. Když se připojim k prvnímu routeru, tak všechno funguje normálně. Když připojim druhý router, tak už se k prvnímu routeru nedostanu. Je to možné to takhle zapojit, nebo musim použít nějaký Switch nebo HUB? Děkuji za odpověď.

Proč ne DHCP? To ničemu nevadí. Důležité je NEMÍT stejné rozsahy sítě na všech podsítích. U DSL routeru se dá předpokládat, že to bude OK (DSLka používají síť 10.0.0.0/24), ale SOHO routery (a na výjimky) používají v defaultu sítě 192.168.1.0/24, a tady bych viděl ten problém. Takže řešení je IMHOj. celkekm jednoduché a spočívá ve změně IP rozsahu druhé (resp. třetí) sítě na (např.) 192.168.2.0/24 (samozřejmě doporučuju zkontrolovat, zda se automaticky přepne i rozsah DHCP serveru, pokud ne, je třeba to upravit taktéž)

edit: aha, už vidím, že Anarchist napsal totéž.

já si právě myslel že při ručním rozdělení adres se rozsahy můžou překrývat (viz výše), ale ráno po probuzení mi došlo, že pokud tam mají být 2 krabičky za sebou, je lepší si nekomplikovat život:
druhý router strčit do šuplíku nebo prodat, první router nastavit na DHCP se statickým přidělováním adres podle MAC, viz např. http://support.dlink.com/emulators/di604/h_dhcp.htm l a pro rozšíření zásuvek jako druhý přikoupit obyčejný switch (tak to tu kdosi uved).