Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitoru vypadava zelena farba. Philips CRT stary.

Vacsinu dna mu nesvieti zelene spetrum (obraz je nazltnuty). Niekedy pomoze na chvilu vyp/zap, inokedy sa to same z nicoho nic na chvilu popravi. Cize neni to uplne vypalene. Skusal som menit nastavenia farby a inych veci, a aj degauss. Nic nepomohlo.

Pouzivam ho nudzovo k tomu pokazenemu notebooku co som riesil davnejsie, co mu nejde display. Nebol to pokazeny invertor ale nieco ine neopravitelne. Preto som tam dal tento, aby som aspon videl nieco, ale aj tento uz ma svoje roky. Neviem presne aky je to model, skratka stara sunka. Ak by ste mali konkretne riesenie zalozene na type modelu, tak to vypatram.

Za predpokladu, ze to nieje nadobro vypalene, moze sa to dat to povodneho stavu.
Ako ?

Pobuchal som, trochu sa vlnil obraz na spodku obrazovky, inak nic.

Neviem co su 'studenaky', nepouzivajte slangy. Po x-te: Vacsinou ludia co si pytaju radu nevedia nic z vacsiny oblasti, o ktorych radci vedia vela. Takze neviem preco to stale robite.

Redukciu nepouzivam, da sa to pripojit priamo original kablom z monitora priamo k notebooku formou 14 pinoveho konektora, ktory sa da priskrutkovat po bokoch ale v notebooku na to nie su dierky. To sa dalo iba na bedne desktopov.

Neviem co su 'studenaky', nepouzivajte slangy.

Takže když ne slang, pak: "studený(é) spoj(e)"!

Po x-te: Vacsinou ludia co si pytaju radu nevedia nic z vacsiny oblasti, o ktorych radci vedia vela. Takze neviem preco to stale robite.

Ono se jaksi předpokládá, že se ptá někdo, kdo má aspoň základy z oboru, nebo aspoň ze školy! Jinak jakékoliv rady jsou jako močení na husu, že?
Proč se tedy neustále ptáte, když vám rady vzhledem k vašim neznalostem jsou naprosto k ničemu a z druhé strany jsou zbytečným mlácením už vymlácené slámy? Zase na druhou stranu mohou být aspoň pro někoho, kdo nemá prázdno v hlavě, užitečné a je to útěcha.

Rada: Pokud staré věci fungují, pak je to jistě krásné, ale pokud ne a neprovozuje je někdo, kdo má patřičné znalosti na jejich údržbu, pak je lépe je odnést do Sběrného dvora a našetřit na nové, nikoliv zase výprodej z nějakého frcu.

Zase po x-te:
preco pises, ked neporadis, a iba flamujes. Totoky neni facebook plz. A ked ti chyba tarat piate cez deviate, chod na pivo.

Ja som sa medzicasom naucil kodit v pythone a som so sebou spokojnejsi ako predtym. Ta tema mi pomohla v rozhodnutiach (aj ked si uz nepamatam co presne tam bolo, a kvoli tebe si to citat znova nebudem).

Studene spoje, pajkovanie a podobne elektrotechnicke veci sa ucia na strednej skole, ale iba na takej. Je viac strednych skol takych, kde sa nenaucis co je studeny spoj ako takych, kde sa to naucis. Aj ked v casoch pradavnych, kedy si chodil ty do skoly to mozno bolo inak. Ale teraz bohuzial alebo chvalabohu nie, tak si najskor zisti pomery v skolstve predtym ako zacnes mudrovat do oblasti, ktora ti vonkoncom neprinalezi.

Po x-te: Vacsinou ludia co si pytaju radu nevedia nic z vacsiny oblasti, o ktorych radci vedia vela. Takze neviem preco to stale robite

Clovek co o tom nic nevie sa do toho predovsetkym nema co drbat. Logicky mu nik nebude vysvetlovat zaklady, ktore ma vediet ked sa s dacim takym ide hrat. Nikto sa s tebou nebude bavit o uplnych zakladoch a ucit ta ich, ked sa ho nieco opytas. To mas robit sam.

Po x-te: preco kazdy amater caka, ze bude vediet riesit technicke veci o ktorych vobec nic nevie?

DOkazes viest uctovnictvo nadnarodnej spolocnosti? Dokazes postavit raketovy motor? Dokazes nastavit elektronovy mikroskop? Dokazes rozobrat hlavu valcov motora v kamione?
Stavim sa ze pri kazdej z tychto veci nevies o tom ani prd a logicky sa do toho nebudes ani pustat. Preco si myslis ze pri IT a elektronike je to inac? Rozmyslas vobec?