Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wi-Fi karta USB - prosím o pomoc

Ahoj všem,

moc vás prosím o radu:

vlastním USB wifi kartu, TP link wn722n

odkaz zde: tp-link-tl-wn722nc-uc ... 96/produkt

Přeinstaloval jsem systém, Windows 7 Profi 64 bit, který jsem měl i předtím, problém je v tom, že USB Wifi Karta mi nenajede po zapnutí/restartu pc, musím ji ručně odpojit a poté znovu připojit a pak vše funguje jak má. Ovladače nainstalovány ze stránek výrobce.

Díky moc za rady

Děkuji za reakce pánové.

Tak ty starší verze ovladače nechtějí windows přijmout :( Zkoušel jsem stávající odinstalovat, ale poté si už automaticky přidá ty novější ovladače, nainstaloval jsem i chipset pro desku Gigabyte GA-G33M-DS2R, také nepomohlo, usb jsem na stránkách výrobce nenašel.

Poté jsem zkusil i odpojit wifi z usb a znovu nainstalovat kartu a taky nepomohlo. Leda zkusit reinstal systemu a nejdriv nainstalovat a poté připojit.

Co vy na to?

Tak to dělá zase, jeden restart byl ok, ale po druhém už se zase nenačte :( Pořad slyším takový zvuk hned po restartu, jako když se něco odpojuje z USB...

Co mám tedy dělat? Nainstaloval jsem starší ovladače, nainstaloval jsem utilitu od TP Link, nebylo připojeno USB zařízení, poté jsem ho připojil a stále to dělá.

Ještě mě napadla jedna věc, při startu Windows 7 se mi stává, že před přihlášením naskočí asi na minutu černá obrazovka, vím, že se to tu už řešilo (problém s grafickou kartou, deska, případně zdroj atd...) nemlže to spolu souviset?

driver chipsetu základní desky byl nainstalován jako první? jestli ne, návod jak odinstalovat špatně nainstalovaný ovladač periferií jsi dostal výš.

nainstaloval jsem utilitu od TP Link

zbytečně, je k ničemu.

v readme nebo krátkém návodu k usb adaptéru je napsáno pořadí, jak se tvůj usb adaptér instaluje. četls?

nejhorší je, že to celé je zbytečné. usb atrapa nemá ve stolním pc co dělat - na 66% máš stíněný příjem vlastním casem.

Driver chipsetu jsem instaloval jako druhý :(

Ten readme jsem nečetl, krabici jsem už vyhodil :(

Měl jsem wifi kartu v PCI slotu a to bylo ještě horší, než řešení přes USB.

Tzn. že mám odinstalovat ovladače od chipsetu a potom znovu přeinstalovat usb ovladače?

V předchozím systému jsem žádný chipset neinstaloval a fungovalo to.

Driver chipsetu jsem instaloval jako druhý :(

nahoře sis měl přečíst, proč se instaluje jako první.

mám odinstalovat ovladače od chipsetu a potom znovu přeinstalovat usb ovladače?

chipset neodinstaluješ, naštěstí není vidět, kromě toho jde o komplex ovladačů.
můžeš zkusit odinstalovat vadný usb krám (postup jsi už dostal), znovu přeinstalovat chipset driver, restart, potom konečně správně wifi kartu.
jednodušší asi bude nová instalace windows.

Ten readme jsem nečetl, krabici jsem už vyhodil :(

usb adaptér nemá výrobce? není k tomu u výrobce manuál? zahoď to.

anténu pci karty taky stíní kovový case, navíc kolem obvykle visí kabely, které stíní též.
jinak mívá při správném příjmu lepší funkci než usb adaptér.

a tvůj druhý dotaz: windows podivného původu, v rukou člověka, kterému nic nefunguje.
lepší bude, když to nainstaluje někdo, kdo chápe co dělá.

Takže zvolil jsem tento postup:

1) Instalace Windows 7
2) Instalace chipsetu desky
3) Připojení USB karty a zrušení automatické instalace ovladačů
4) Instalace z přiloženého mini DVD

Po restartu vše funguje jak má, bylo asi nutné zrušit automatickou instalaci windows 7.

díky moc za nasměrování a trpělivost :)

V.

Tak tento postup nefunguje, udělalo to zase:

Takže zvolil jsem tento postup:

1) Instalace Windows 7
2) Instalace chipsetu desky
3) Připojení USB karty a zrušení automatické instalace ovladačů
4) Instalace z přiloženého mini DVD

dokonce při startu je černá obrazovka, docela dlouho, tak 1 minutu, pak naběhne systém, musím odpojit wifi kartu, znovu připojit a je to ok.

Nevíte co dělám špatně?

Ked to bolo vcera ok a dnes nie, tak je na vine to co si robil medzi vcera a dnes. Neinstalovali sa tam windows updaty? Alebo nieco si neinstaloval ty?
Normalny postup je najprv nainstalit ovladace pre USB zariadenie a zariadenie strcit az potom ked ta instalator k tomu vyzve. Ale tvoj problem skor bude ze sa BIOS drbe do inicializacie zariadeni apod (skusit vypnut USB legacy support som uz tusim pisal), alebo nieco do tych Win instalujes ty a blbo. (napr. necpes tam nejaky antivir alebo nejake tunice cistice a podobne blbosti?)

potom drivery k otazníkům

ne, právě jeden konkrétní "driver chipsetu základní desky". píšou ti to tu celou dobu.

potom antivir

zbytečnost: dnes většinový adware a spyware stejně nenajdou. potřebují ho vlastně jen instalatéři warezu.
a u freewaru bacha, dnes už je kdeco vybaveno přídavným adwarem. ty serióznější aspoň nechají možnost ho neinstalovat, ale musíš zatržení zrušit sám. jinak je u toho antivir stejně na dvě věci.

cclenaer

kreténský rozdrbávač pro mentály,

automatické aktualizace atd.

zbytečnost: musel bys nechat instalovat jen kritické aktualizace. ostatní jsou spíš rizikem, že ničemu nepomůžou, ale zas něco rozdrbou.

instaluješ si co chceš za odpad - tak se nediv, že to instaluješ potřetí. podle to nemá cenu, dokud se nenaučíš číst a chápat psaný text.

drivery k otazníkům mám na mysli, např. grafická karta (instaluji ručně), zvuková karta X-Fi v PCI slotu.

Mám tedy vypnout automatické aktualizace ve službách? Tímpádem i centrum zabezpečení a centrum akcí?

Jinak antivir jsem používal ten od Microsoftu a občas mi našel nějaký vir, ale fakt velmi zřídka.

Samozřejmě, že si nechám rád poradit, co je to nej, co mám používat.

Takže, dám si dnes snad poslední instalaci systému, potom chipset, potom připojím Wi-Fi do USB a nainstaluji ovladače a co dál prosím?

Díky

dnes snad poslední instalaci systému, potom chipset,

správně, a pak restart. protože nefunkčnost té usb atrapy mě dost udivuje.
potom grafiku, normální síťovku, zvukovku...
nakonec zapojit usb wifi atrapu a nainstalovat.
driver a návod: http://cz.tp-link.com/support/download/?model=TL-W N722N&version=V1#tbl_doc
instalovat pouze driver, žádný čínský nastavovací program, všechny stojí za ...

lamerské nesmysly jako antiviry, cleanery nebo nekritické/doporučené aktualizace windows a ovladačů tu po tisící řešit nebudu.

snazil jsem se dodrzet tento postup a stale to nefunguje :(

Tu wifi usb pouzivam z duvodu silnejsiho signalu, nez jsem mel u wifi karty v pci slotu. Neexistuje jine reseni? Kdesi jsem zahledl posilovac signalu do zasuvky, vypadalo to neco jako proti komarum :) nevite zda by pomohlo toto reseni? Jak se pripadne pripojim k routeru?

Tu wifi usb pouzivam z duvodu silnejsiho signalu, nez jsem mel u wifi karty v pci slotu

logicky: změnit natočení pc, ať signál přichází zezadu pc, rovnou na anténu.
zezadu vysvazkovat/pověsit všechny kabely tak, ať nevisí kolem antény.

když nejde kvůli kabelu navrtat zeď, začít šetřit na powerline adaptéry.

nebo zapojit jiný wifi usb krám.
nebo koupit nějaký ap/client, který neinstaluješ, protože není v pc.

posilovač signálu (repeater) se dává do zásuvky na půl cesty. zpomaluje přenos na polovinu. ale jestli to máš přes 3 zdi, je to k ničemu.

Některé věci opravdu nepochopím, říkám si, zkusím to ještě naposledy, asi po šesté.

Nainstaloval čistý systém, potom chipset, grafiku lan, zvukovku, tak jak jste mi radili.

Potom jsem provedl asi dvoudenní aktualizování systému, nahodil své oblíbené programy a utility.

Poté připojil USB wifi, nechal systém, nechť si s ním poradí (tak většinou instaluji vše, pokud to nejde, tak manuálně). Systém si s wifinou neporadil, proto jsem přidal driver manuálně z přiloženého mini cd a hle, ono to funguje :))))

Chtěl bych si zakoupit nový disk, mohu tento systém nadrzo zkopírovat na jiný disk, starý disk systémový potom vytáhnu a nový se bude chovat jako nový systém?

Potom jsem provedl asi dvoudenní aktualizování systému,

nějaký důvod? no nic, dál čtu že to chodí:

Systém si s wifinou neporadil, proto jsem přidal driver manuálně z přiloženého mini cd

mohl být konflikt mezi tupým čínským instalátorem, nebo se to mohlo hryznout na zbytečné wifi utilitě:

většinou instaluji vše

stačí jen driver, pamatování wifi sítí a přepínání wifi/drát zvládá systém sám.

systém se na nový disk nekopíruje, ale klonuje. některé soubory jsou za běhu zamčené, od visty je dobré zkopírovat i uid disku:
- acronis true image = placený
- aomei backupper - free verze tuším klonuje jen celé disky
- easeus todo backup
- bootovací partition wizard - v nabídce vidím i copy disk
a další.