Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlty obraz monitora

Zdravim vas. Neviete mi poradit co moze byt asi 5 rocnemu CRT monitoru, na ktorom je ako keby vypadnuta cast spektra - obraz je zlty. Skusany na 2 PC - stale zlty. Dakujem

Problém by mohl být ve studeném spoji na patici monitoru - už jsem opravoval takových závad více. 5 let není tak moc na zkrat elektronového děla. Sundej zadní kryt monitoru (předtím odpoj od PC i sítě!!), sundej opatrně destičku plošňáku s konektory na patici monitoru (jestli máš kontox, prostříkej kontakty), a než začneš pájet, zkus znovu nasadit a vyzkoušet. Mohl být konektor zoxidovaný. Pokud se nic nezlepšilo, přepájej všechny konektory. Pokud jsi to nedělal, popros nějakého elektrikáře (mohl bys "propálit" destičku).
Zlom vaz!!