Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlty obraz monitora

Zdravim vas. Neviete mi poradit co moze byt asi 5 rocnemu CRT monitoru, na ktorom je ako keby vypadnuta cast spektra - obraz je zlty. Skusany na 2 PC - stale zlty. Dakujem

Většinou to bývá odejítá součástka vevnitř monitoru (tranzistor, odpor, kondík, prostě něco v signálové cestě) anebo přelomený kabel. V každém případě oprava nebývá nákladná (s vyjímkou toho, když se vyčerpá katoda vevnitř v obrazovce, to je pak lepší koupit novej moncek).

Nemas v menu monitora nastavovanie urovne bielej? (R,G,B)? Ak ano tak to skontroluj, ci nejaky vtipalek nenastavil modru zlozku (B) na minimum. Alebo si tam zvol prednastavene hodnoty.

Ak to mas v menu monitora OK (R,G,B posuvniky v menu na rovnakej hodnote), tak ako uz bolo pisane bud je vadny monitor (moze byt len preruseny vodic pre modru zlozku v kabli alebo na konektore v monitore), alebo vadna suciastka (da sa opravit) alebo vadna obrazovka (neda sa opravit).

Problém by mohl být ve studeném spoji na patici monitoru - už jsem opravoval takových závad více. 5 let není tak moc na zkrat elektronového děla. Sundej zadní kryt monitoru (předtím odpoj od PC i sítě!!), sundej opatrně destičku plošňáku s konektory na patici monitoru (jestli máš kontox, prostříkej kontakty), a než začneš pájet, zkus znovu nasadit a vyzkoušet. Mohl být konektor zoxidovaný. Pokud se nic nezlepšilo, přepájej všechny konektory. Pokud jsi to nedělal, popros nějakého elektrikáře (mohl bys "propálit" destičku).
Zlom vaz!!

Osobně jsem už takovéto chování viděl.
Důvodem tohoto stavu bylo jak již tady pytlík a jiní lidi z praxe naznačovali - chybný kontakt.

Tedy v monitoru může být vylomen některý z napájených kontaktů nebo vadný spoj v kabelu.

Více by mohla naznačit fyzikální interakce osoby s těmito prvky.