Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktování CPU

Zdravím nedávno sem chtěl koupi nový cpu, zdroj a grafiku. Chtěl sem koupit cenově dostupný cpu do 3500 tudíž sem chtěl koupit amd fx-6300 ale později co sem koukal na testy a benchmarky tak si procesor nechám stávající a to i3 550 3.2 x 2, vim že je zastaralý ještě s paticí 1156 ale v mnoha hrach byl stejně nebo jen decentně horší než podstatně novější 6-ti jádro od amd. Tak sem koupil jen grafiku r9 280 a zdroj zallman gsi 600 W s 45A na 12v vetvi. A moje otazka zní, kdybych dokoupil ještě chladič šla by ta i3 nataktovat třeba na 4 ghz a jestli by se dala ocekávat stailita ? .... ram 8 gb 1333 ... za názory dík

To jste pod vlivem, nebo vás takto učili ve škole psát? Dal jsem jasný odkaz na doporučení, co je vlastně na úvodní stránce patřičné sekce Poradny. Doporučení jste dostal minule a stejně jste jej vesele ignoroval a pořídil tu "hezkou" věc. K čemu je zdroj a souvislost s taktováním (vyšší odběr) by měl pochopit už žák druhého stupně ZDŠ.