Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady pro moc neznalé, vnitřek PC, koupě komponentů

Zdravím, měl bych docela dost dotazů ohledně PC,koupě nových komponentů,obecně vnitřku PC
Můj PC
I5 2500k
GTX570
4GB RAM
ZDROJ:Corsair GS600
Základní deska: ASUS P8H67
1TB
Case: Zalman Z11
PC mám asi 2 roky, kupoval jsem ho složený a od té doby jsem ho jen 2x vyčistil od prachu
Můj dotaz je takový, chtěl bych PC rozložit uplně a pořádně ho vyčistit,ale vůbec nevím,co je k tomu potřeba a ani nevím jak, jestli nemůžu něco poškodit, tak se ptám jestli někdo nemá nějaký návod či video.
2 dotaz; Chci se zeptat jestli na tu moji zakladovku můžu dát RAMky z víc jak 1333MHz
3 dotaz: Ted včera po 2 letech měl najednou můj procesor kolem 80C, z 30C, takže jsem vše vypl,odpojil a nevím co dál
4 dotaz: Mám tedka narozeniny,tak se ptám, co by bylo nejhlavnější vylepšit na mém PC, přece jenom už to vůbec není jako 1.den
Klidně se ptejte na co potřebujete, jestli to bude v mych silách odpovím!
budu strašně rád za každou odpověd! :) Děkuju

Vezmi umelohmotnou prachovku, pohlad s ni pritelkyni v silonkach po nozickach, potom procesor po nozickach a muzes si rovnou jit koupit novy. To same s RAM a grafarnou. Ono obcas staci se projit par kroku v nevhodnem obleceni ci po nevhodnem podkladu a mas vydelano. (jestli jsi nekdy uz dostal ranu od kliky - preskocila jiskra - tak ke zniceni elektronickych soucastek staci zlomet toho, co tebe jen stiplo ...)

Takze ano, znicit se da a neni to nic sloziteho - staci blbe vzit do ruky. Pripadne ocistit ten blevajz mezi procesorem a chladicem a zase to peclive slozit zpatky. O tom, jak tu nekdo snazive narval procesor do socketu jineho typu se tu psalo asi pred tydnem - a ono docela staci ho nacpat do spravneho socketu nespravne natoceny ...

Otevrit kastli a vyfoukat stlacenym vzduchem, pripadne se opatrne ujistit, ze se zadny konektor neuvolnil by celkem melo stacit, vetsi zasahy radsi jen s vedomim toho, co skutecne delas a co je tam za soucastky. Ale ono, pokud tam neni zadny extra hnus, ani vic nez vyfoukat potreba neni a neprinese viditelne zlepseni. A pri vyfoukavani ventilatoru pridrz lopatky, at se ti neroztoci jak turbina - je k nim pripojeny motorek a ty nechces generovat divne napeti do pocitace, ze ne?