Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi pomalý počítač.

Vyhořela základní deska tak mam novou PCCHIPS M756lmr, ram 128+64 sdram,hdd 80G 7200RPM, Ultra ATA, 2MB cache,CPUcelerom 566 předělaný v biosu na 850,grafická karta integrovaná, SiS 16 MB, zvukovka integravana nejede, mam creative SB PCI128(ensoniq ES1371) Sound Card, Windows XP profesional, bios ami (09/14/00) .tito informace mam z testovaciho programu AIDA32.Je tu aj kolonka benchmark, Kde propustnost paměti při čtení je 150MB/s a při zápisu je 65MB/s.nevim co to znamená,ale sem mezi Procesory K6-2-450 na zákl.besce gigasbite GA-5AX a K6-266 na desce Asus SP97-V.když Cpu jede na 566 tak sou tito hodnoty jeste nižší.Bios je nastavený podle manuálu z netu.Nevím co s tím.Špatná deska?nebo procesor?Za jokoukoliv radu srdecne děkuji.

Skus defragmentovat disk.
Ak pouzivas antivirus s rezidentnou ochranou, ten moze tiez dost spomalovat start programov.
A ak tam bezi X nepotrebnych alebo skoro nepotrebnych programov v tray, ako to byva teraz zvykom, tak to tiez moze spomalovat.

Jeden ma podobne parametre a mensiu RAM, a aj Word nabehne skor ako za pol minuty (pol minuty snad staci aj Firefoxu, ale to uz si isty nie som). Konkretne: Celeron 600MHz, RAM 64MB (z toho 4MB pre grafiku Sis630 - da sa nastavit od 2 do 32), 7GB disk, doska Procomp BST1M alebo podobne (presne si to nepamatam), zvukovka a sietovka itegrovane, Windows 98SE (6 1/2 roka bez reinstalacie!).

Windows XP so 192MB RAM by mal byt asi rychlejsi ako 98SE so 64MB.

Predpokladam, ze grafika pouziva hlavnu RAM (lebo je integrovana), takze znizuje priepustnost RAM, u mna to tak je (zmenim farebnu hlbku a zmeni sa pripustnost RAM).

stará deska proslulého prašivého výrobce se všiváckou nevýkonností a nekompatibiliou
chipset označovaný zhruba jako gfxcell je nevýkonný zprasený sis
ani nepodporuje ultra dma100
mívaly problémy se vším co jelo v dma (kromě disků taky externí zvukovky sound blaster)
ta propustnost při zápisu do ram je naprosto zoufalá, bude to stačit tak na nabootování dosu z diskety.

vytáhni z toho barevné jumpery - to je asi nejdražší součástka - a vyhoď to.

běž si do bazaru místo toho koupit něco s chipsetem i810/815

Tak vam jeste jednou moc dekuju.ta defragmentace disku je šílená.asi to delam 20 min a sem na 4%.asi se na to vyseru.a to ho mam jeste rozdelene na c a d.delam C ve ma jen 20G.jeste 1 dotaz.Podle problému pod názvem slabý výkon sem skoušel nastavit DMA a píše to,že DMA není k dispozici,poze PIO.Tak s tim taky nic nejde udělat?

nevím proč to defragmentuješ, co si od toho slibuješ.
jestliže zápis do rychlé elektonické ram je u tebe téměř na úrovni zápisu na mechanický disk, pak ti žádná optimalizace na disku ani na světě nepomůže.
je konstrukčně vadný chipset tzv. gfx/bxcell který máš na boardu (proto jsi ten šunt dostal pravděpodobně zadarmo). tys to dorazil jen tím, že nemáš v xp pro tento chipset nainstalovaný ovladač - proto je teď disk v pio modu - který nemá nárok stíhat potřeby xp.
tvoje malá ram to jen "vylepšuje".

na tak pomalém, ubohém, nefunkčním, neprůchodném, nekompatibilním a omezeném hardwaru se dá provozovat jen win9x. na xp s tímto hnojem zapomeň.

vyhoď to svinstvo. oknem. HNED!

co vlastně děláš celý den, už ses byl ptát v bazaru? nebo známých, jestli se nezbavují něčeho pro pIII, s intel chipsetem?

tak sem byl v bazarech a našel sem tohle.mam to vzit,nebo na tom budu upne stejne jek s tim (zasraným)pcchips?
Základní deska Biostar M6VLB s integrovanou grafikou Trident
(Štěpán Mrázek 21.6.2001, recenze)
Rubrika: Základní desky
Tato deska je postavena na čipové sadě VIA Apollo PLE, která integruje grafický čip Trident Blade3D AGP 2X do north bridge VIA VT8601. Je určena pro procesory Intel Pentium III a Intel Celeron v provedení Socket 370 a podporuje všechny tři frekvence systémové sběrnice používané těmito procesory, tedy 66/100/133 MHz.

Tuhle desku neznám, počkejte na Ledníka Brtníka ale já jsem po zkušenostech s VIA APOLLO, zvláště pak s VT82C686A/B southbridgem řekl již nikdy více a od té doby stavím pouze na Intelu a nikdy jsem neměl problém. Podívejte se do specifikace, jestli je tam tenhle SB, tak nedoporučuju.

pro pII a pIII se v té době vyskytovaly dobré chipsety od intelu: nejlepší by byl i815, pak chybové a pomalé od via, a úplné hrůzy od sis=tzv."xcell" na smutně proslulých boardech pcchips.
pokud jsi neuspěl v bazaru, ptej se všech známých jestli se jim to neválí nebo o někom neslyšeli.

(lední brtník se píše malým. zásadně malým, neb je líný hledat na klávesnici shift)