Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi pomalý počítač.

Vyhořela základní deska tak mam novou PCCHIPS M756lmr, ram 128+64 sdram,hdd 80G 7200RPM, Ultra ATA, 2MB cache,CPUcelerom 566 předělaný v biosu na 850,grafická karta integrovaná, SiS 16 MB, zvukovka integravana nejede, mam creative SB PCI128(ensoniq ES1371) Sound Card, Windows XP profesional, bios ami (09/14/00) .tito informace mam z testovaciho programu AIDA32.Je tu aj kolonka benchmark, Kde propustnost paměti při čtení je 150MB/s a při zápisu je 65MB/s.nevim co to znamená,ale sem mezi Procesory K6-2-450 na zákl.besce gigasbite GA-5AX a K6-266 na desce Asus SP97-V.když Cpu jede na 566 tak sou tito hodnoty jeste nižší.Bios je nastavený podle manuálu z netu.Nevím co s tím.Špatná deska?nebo procesor?Za jokoukoliv radu srdecne děkuji.

Tuhle desku neznám, počkejte na Ledníka Brtníka ale já jsem po zkušenostech s VIA APOLLO, zvláště pak s VT82C686A/B southbridgem řekl již nikdy více a od té doby stavím pouze na Intelu a nikdy jsem neměl problém. Podívejte se do specifikace, jestli je tam tenhle SB, tak nedoporučuju.

pro pII a pIII se v té době vyskytovaly dobré chipsety od intelu: nejlepší by byl i815, pak chybové a pomalé od via, a úplné hrůzy od sis=tzv."xcell" na smutně proslulých boardech pcchips.
pokud jsi neuspěl v bazaru, ptej se všech známých jestli se jim to neválí nebo o někom neslyšeli.

(lední brtník se píše malým. zásadně malým, neb je líný hledat na klávesnici shift)