Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení k internetu - změnit či ne (tarif)?

Nemohu se rozhodnout, zda změnit tarif. Provider (wifi) by zůstal stejný. Teď mám vyhrazenou DOWN/UP 256/128 (garant, bez FUP, na 2,4GHz). Mohl bych jít do 2048/256 (agregace 1:15, bez FUP, na 5GHz). Finančně je to naprosto stejné. Uživatelé, kteří jsou "spolu" (při té agregaci), nejsou pořád stejní, ale dynamicky se mění podle toho, jak se připojují.

Problém z nedostupností signálu nemám, AP je na přímou viditelnost něco přes 300 metrů a anténu mám dostatečně silnou. Router s 3 PC (z nich jeden udělá tak 90% trafficu) a VoIP telefonem.

Prosím, hlasujte ;-)

Minimální garantovaná rychlost není uvedena, předpokládám tedy teoreticky 2048/15. Hw se měnit musí, ale při podepsání smlouvy min. na 2 roky je zapůjčen providerem zdarma. Zaplatí se na deset měsíců dopředu (7.140), provider k tomu dá bonus 2 měsíce zdarma a od 13. měsíce se již platí normální platba furt pryč....

Cena je 600 + DPH, čili 714 Kč měsíčně. V obou tarifních programech.

Třetí alternativa, upřesnění:
Teď jsem zjistil, že upload agregovaný není, 128 je garantováno. Takže garant (DOWN/UP) je 205/128 a maximum 1024/128. Jelikož toto bohatě stačí na VoIP (při agregaci uploadu bych to neriskoval), jdu do trojky.

Nesymetricke linky som zaviedol uz pred vyse rokom ako najucinejsiu zbran proti pouzivaniu p2p (proti p2p sa neda ucinne bojovat). Najvacsim problemom kazdeho radia je jeho priepustnost, ktora dramaticky klesa pri prekroceni urcite poctu pckt/s. Takze bud sa pristupi k obmedzeniu a kontrole poctu spojeni pripadne pckt/s alebo sa jednoducho oreze upload co sa ukazalo casom ako ucinne. To, ze to nie je blbost mi potvrdzuje aj konkurencia, ktora presla na podobny model a to dokonca na svojej optickej sieti! Aj ked ich predstava o orezani uploadu je n aurovni pouzitelnosti (k 1Mb downloadu 32kb up;o))

Ja, vzhledem k tomu, ze nepouzivam linku pouze pro svou zabavu na internetu, ale obcas hostuji server pro hru, obcas davam k dispozici fotky z akci atd, proto nemam rad asymetricke linky. Jinak P2P nepouzivam, nemam to rad. Ja osobne bych rekl, ze na P2P je nejuccinejsi omezit pocet spojeni, existuji i jine nastroje na omezeni P2P siti ( umi velmi dobre tento provoz rozeznat ), lec P2P jde dopredu a ted se objevil zase nejaky novy P2P, ktere tyto nastroje zatim neumi identifikovat. Nekteri lide maji proste potrebu stahovat 24/7 snad cely obsah internetu. Nechapu.

Asi těžko říct, domluv se s providerem týden to na zkoušku přepnout.
Řešil jsem analogický problém, přechod z 128/128 garantovanou na 384/384 1:5 (tuším). Těch 384/384 to jede 90% uživatelskýho času, ale bude to záležet zřejmě od providera/počtu lidí na AP atd..

Edit: teď koukám ::) podle datumu je to zřejmě pasé, tak alespoň jak to dopadlo?