Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Format nového HDD

Dobrý den. Prosím o radu: zakoupil jsem si nový HDD, v PC mám již stejný, s 80 GB - je na něm systém WinXP Home s SP2 a zde i zůstane. Tento druhý jsem zakoupil jen pro zvětšení "objemu". Nyní dotaz a prosba (pro někoho možná hloupě laický): vím, že po zapojení atd a před používáním musím nový HDD naformátovat, zde prosím o odkaz na postup, nebo radu jak toto provést. Děkuji Ivan

Tak jsem zpět. Celkově by se dal tento příspěvek označit jako za "vyřešený". Dík Vašim radám jsem to zvládl celkem v pohodě a 2. HDD je naformátovaný a funguje. Ale stejně mám ještě dotaz: 1. Je naformátovaný syst. NTFS, pak když jsem na něj klikl - vlastnosti tak se mi objevilo: kapacita 80 024 780 800 bajtů = 74,5 GB tomu rozumím (přepočet atd.). Ale - celkové místo 74,5 GB, Volné místo 74,4 GB, Využité místo 66,7 MB - CO TO JE? I když jsem dal zobrazit i skryté soubory neukázalo se mi nic. Když jsem nechal zobrazit tento HDD jako známý "koláč", tak tam byla černá čára zobrazující "něco" jako využité místo o výše uvedené velikosti. Děkuji. Ivan