Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC

Mám asi 7 let starý počítač a začalo mi to nějak blbnout. Mám tam XP a vždy chvíli po tom co to přeinstaluji se to začne kazit. Stále se to restartuje, nebo to nabíhá a nenaběhne. Zajímavé je, že to třeba vůbec nenaběhne, nebo se to stále restartuje a když to pustím další den tak to jede zase bez problémů. A ještě jedna taková zajímavost, jak je přes celou obrazovku to logo win xp jak to nabíhá, tak občas kolem dokola jsou takové malé modré čárečky v té modré obrazovce. Nevím jak bych to popsal. Modré obrazovka, uprostřed logo a kolem dokola modré čárky. A když to nabíhá s tím stylem že jsou tam ty modré čárky tak to nikdy nenaběhne. Vždy se to kousne nebo restartuje.
Zkoušel jsem testovat paměti, hdd, graficku kartu, procesor. Testy běžely i celý den a nikdy to nenašlo ani jednu chybu.(paměti a hdd jsem zkoušel testovat z programem z bootovacího cd) Zkoušel jsem různé ovladače, servispacky. A stále to dělá to samé.
A jak už jsem psal ten počítač je tak 7 let starý a nikdy s tím problém nebyl, takže určitě to nejsou špatně zvolené komponenty. Jinak zkoušel jsem tam i win 7 a také to za chvíli nechtělo naběhnout.
Nesetkal se s tím někdo? Myslím že ty modré čárečky při spuštění by mohly být nějaký indikátor závady.

No ten HDD mě taky napadl. Pač ten sem tam dával ještě z předchozího počítače a může mít možná 10-11 let. Ale bohužel nemám náhradní a ani si nemám od koho půjčit, tak sem se chtěl zeptat, jestli by někdo nevěděl ať to zbytečně nekupuji. Já si ten počítač původně skládal jako herní, a ten hdd měl být jen provizorní. Jenže pak sem dostal noťas, neměl sem na hraní čas a nechal sem ten pc segře. Takže ty součástky co tam byly jen dočasně tam zůstaly na stálo.

No je fakt, že tenkrát nebyl takový výběr a ani sem tomu nedával zdroji takovou váhu, takže zdroj sem nechal ten co byl v bedně. Ale zdroj i když možná nekvalitní je 550w a ten počítač vzhledem k těm provizorním součástkám co se nikdy nevyměnily má jen nějakých 150w maximální spotřebu. Je možné že by se to posralo když to nikdy nebylo zatěžované? Jinak když sem to instaloval posledně tak sem tam zkoušel i náročnější hry, (náročnější myslím ta horní hranice co to zvládne), jako crytec, farcry 2, fallout 3, atd. A nepadlo mi to při hraní ani jednou. A to sem to nechal puštěné i 8 hodin.

ano, ty modré čárečky při spuštění jsou indikátor závady, závadou je tech 7 let provozu, za 7 let vyschne kde co,

mnoho lidí o tom sice neví, ale v elektronice se nacházejí součásti které múžou vysychat, pri správne navržené konstrukci lze dokonce jako "naprogramovat" kdy ty součásti vyschnou,

s obrovským úspechem toho výrobci a obchodníci využívají v témer všem co se dnes prodáva

.... :puff:

No jo, ale mě nejde do hlavy, že to nainstaluju, běží to klidně i měsíc bez sebemenšího problému, všechny 3D a PC marky, hry to rozjede, můžu na tom nechat běžet testy celý den a nezadýchá se to. No a pak to jednoho krásného dne zapnu a nejde.

Ještě si vzpomínám, kdysi jsem se setkal s podobným problémem a dělalo to napájení disku MOLEXEM, protože v disku špatně držel a šel lehce odpojit. Takže pokud ten disk napájíš molexem, zkus napojit jiný nebo to uvnitř molexu malinko "secvakni", aby to na tom disku pořádně drželo a nešel moc lehce vytáhnout. Tehdy to podobný problém vyřešilo, protože ten disk se občas nehlásil ani v BIOSU a poslechem se dalo zjistit, že se ani neroztočil. Ale nevím, jak je to u tebe.
Edit: Nebo zkusit jiný datový kabel..