Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černobílý laser pro tisk z DOSu

Poraďte prosím (novou) tiskárnu pro tisk ze staré aplikace ve FoxPro 2.6.
Monochrom, Laser, PCL a české kódové stránky (aspoň Kamenický), bylo by fajn, kdyby byla síťová (RJ-45). Tu diakritiku bych opravdu chtěl přímo v tiskárně, s různými konvertory nemám moc dobré zkušenosti.

v tom případě jakýkoli laserjet s PCL5e by ti měl vyhovovat. Teoreticky by to mohl zvládat i zkriplený PCL6, ale tam je to vždy už lotynka. České CP852 fonty bývají už standardem.

edit: s aktuálními modely zkušenosti nemám, podíval bych se i po řešení Kyocera, Brother - v poslední době jim lasery docela jdou.

Já provozuji totéž (tiskárna sice není síťová, ale mám ji nasdílenou pro ostatní PC z hlavního počítače). Fungovala mi takto HP LJ 1300, P3005d, nyní P3015, v PCL 5 i 6.

Současná topologie:

PC-1, W7/Pro, tiskárna připojena USB.
na PC-1 běží virtuální XP-1

PC-2, W7/Pro
na PC-2 běží virtuální XP-2

Ovladače nainstalovány na fyzických i virtuálních strojích. Mimo PC-1 volám tiskárnu
net use Lpt1: \\PC-1\HP3015 /user:Uzivatel heslo (názvy jsou jen příklad)

Používám *pjl soubory (zavádím je do tiskárny batkou při spuštění aplikace ve virtuálních XP)
Na češtinu stoprocentně funguje aplikace kev (dá se stáhnout tady: packet.html, link je v článku), používám ji přes dvacet let. Latin-2 i kameníci, jak na obrazovce, tak na tiskárně bez jakýchkoliv problémů.

No ono to taky dosud běželo (a běží) s HP veterány, jenže teď už je tam potřeba něco kloudnějšího nového i pro četnější tisk z Win v síti. Osvědčená P3015 je přece jen docela drahá a ty ostatní levnější modely zase asi neumí PCL. Takže když to zjednoduším, tak hledám nějakou levnější laserovku s PCL.

Co se týče třeba té aplikace kev, tak to je problém, protože v těch foxových programech jsou při tisku občas přímo využívány Esc sekvence pro přepínání fontů, pozicování, navíc je to celé v Kameníkovi (895). Je mi jasné, že je to asi hovadsky naprogramované, ale víc než 10 roků to funguje k plné spokojenosti...