Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem iPhone 6 vs Huawei P8 vs Blackberry Passport

Ahoj, potřebuji pomoc s výběrem telefonu, né že bych telefonům nerozuměl ale ve vyšší třídě je těžší se rozhodnout. Hlavně chci aby telefon měl nějaký reprezentativní vzhled (což moje P6 do určité míry splňuje). To ty všechny telefony splňují... Vlastně ani nevím proč jsem tu psal Blackberry, prostě ta klávesnice zaujme každého, sice je tam omezený přístup k aplikacím ale s instagramem, twitterem atd. si vystačím. U Blackberry jsou také hodně dobře vyladěné věci jako kalendář, kontakty atd... P8 jsem zase vybral protože poskytne 2x takový výkon jak P6 A P7 dohromady... Připadá mi že mi ten telefon může nabídnout něco víc než ostatní smartphony. Také ostatní vychytávky (antény, připojení do síťě atd...), také cenovka je nižší o 3000 korun...) iPhone 6... Apple vyrábí odjakživa kvalitní výrobky, cena je přemrštěná, ano, vystouplá čočka fotoaparátu, ano... Zase čočka se dá vyřešit pouhým krytem, a u Applu je vyšší záruka že vám nabídne plynulé systém kterého se nemusíte bát, ale nejvíc co mě na tom telefonu mrzí jsou dost velké rámečky, ten telefon mi připadá jako by měl 5,5 palců... Ale jinak kvalita zpracování vynikající... Telefon hlavně potřebuji na celodenní používání, od šesti do šesti, a stávající telefon mi to neumožní, nabíjet ho musím za den 2x. Hodně využívám klávesnici, a právě proto Passport ? Ale má to u mě cenu když teprve studuji ? Popřípadě díky za pomoc.

• Nevím co znamená WP, ale s iOS jsem nikdy problém nemēl a to houzívam skoro od jeho počátku.
• Velké plus k tomuto iOS, ze je velmi optimizovany na RAM, coz o nenazraném Android alias Vista, nemohu trvrdit u 5.0 (UP na 5.1 by "mi" mel vyjít kazdou chvíli) kde tento snad by slo nazvat i problém optimizace "kill" pamēti stejnē vyresen nebude.

• Ah, ano, WP =) ted musím vypadat hloupē :-p
No, jestē jsem nemēl prílezitost otestovat W10 na mobilním rozhraní, docela by me zajímali vse zmēny, vykon etc, pres nekteré co tento systém moc radi nemají, mē nak WP nevadí, jenom mēl slabsí nabídku WStore, ale to není takovy problém, vse potrebné stejnē obsahuje :-)

v práci máme všechny tři vzpomínané platformy (kromě nich i standardní Android), a to v množství větším než malém.

Nejlépe vychází WP8.1 - relativně přímočarý OS s minimem chyb a rozumnou HW základnou. Problémy se stabilitou jsou, ale je jich málo. A telefony jsou levné.

Druhý je BB - a to díky své funkcionalitě a propojení s BES, je to prostě v tomto ohledu zcela jiná liga, zejména díky klávesnici. Ovšem spolehlivost BES služeb (na kterých BB dost závisí) je v poslední době dost horší, před cca 6-7 roky to bývalo naprosto rockstable. A cena není z nejlevnějších.

Poslední je Apple - má sice nejhonosnější zpracování, ale tím to taky končí. V reálné zátěži se ten telefon chová podivně, většinou nejde poznat, že něco přestalo fungovat (typicky kalendář, adresář, pošta), prostě jen přestanou chodit nové itemy. Když si toho člověk nevšimne a ten jablečný krám nerestartuje, žije si v ažůru že je vše OK, ale ono není. Z mého pohledu navoněná bída a veliké zklamání. Uživatele, kteří nechtěli zůstat u této "stylovky" a požadovali funkčnost, jsme odmigrovali na WP a BB.

Podotýkám, že se jedná o pracovní nasazení. Je možné, že na takové to domácí žvýkání bude Apple stačit, to ale nijak neřeší to, že ten jeho systém stojí za pendrek.

že něco přestalo fungovat (typicky kalendář, adresář, pošta)

• Nejsem zastancem zadné znacky, nabo naky propagant, ale zrejme vim co mas na mysly, jestli jde o IOS 8.xx, stejny problém se mi také projevil, ale slo jen o automatickou strategii setrice baterky (jiz nastaveni "defaut") a <synchronizace>, (profily jsou tam ruzne) coz jde par stisky prenastavit.

Já BB mám. Největší výhoda je maximální svižnost, telefon se za celou dobu neseknul, nezadrhnul, nic. Ostatně podobně na tom bude i telefon s WP nebo s iOS (verzí úměrnou HW). BB se hodně ovládá gesty, což někomu může, někomu nemusí vyhovovat. (mně to vyhovuje) Hardwarově to je špička, naprosto bezproblémové.

Jestli nejsou nejvíc rozhodující finance, koupil bych jablko.

Měl jsem možnost otestovat Iphone, je to skvěly kousek a chápu,že jeho cenová laťka je tak vysoká, ale líbí se mi, má svižné prostředí, celkově je celý rychlý, když mi kamarát pučil lumii, nemohl sem se zorientovat kde co je, wp mi nesedlo ovšem na internet je to skvělý OS, no rvát tolik pěnez do androidu to nemá cenu, BB jsem nikdy neměl možnost otestovat, ale co sem se díval na video recenze tak vypadá velmi zajimavě, ale za mě jednoznačně jablko.