Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstalace Windows - Připraven s microsoft programy.

Ahoj, chtěl bych se zeptat - Vždy když udělám čistou kopii windows 7 tak po čase mi selžou aplikace kvůli nedostatku nějakého programu.

Jedná se o tyto 2 programy:

Microsoft .NET Framework a Microsoft Visual C++.

Některé se dají naistalovat přes Update, ale to bych musel nainstalovat windows a hned updatovat, po čisté instalaci je přes 200 aktualizací a to nejde vzít najednou.

Chtěl jsem to postahovat z oficiálních stránek microsoftu, ale nějak se v tom nevyznám který balík mám stáhnout. Potřeboval bych tedy poradit, co vše mám nainstalovat na Windows 7 Home Premium x64.

Nevím, zda stačí nainstalovat např. poslední .net framework a poslední visual c++.
Chtěl jsem tyto programy mít připravené před instalaci windowsů.

Děkuji.

Jak se to "selhání aplikací" projevuje?
Co nazýváš "čistou kopií systému"?

.NET Framework ve verzi 3.5.1 je součást Windows 7. Pokud nějaký program potřebuje jinou verzi (např nejnovější 4.5 či starší 2.0), lze ji kdykoliv bez problémů doinstalovat. Instalačku odpovídající verze lze samozřejmě stáhnout přímo od MS.

Runtime knihovny MS Visual C++ lze taktéž kdykoliv doinstalovat (opět jsou k dipozici na webu MS), různé programy mohou potřebovat různé verze (např C++ 2008 32bit, C++ 2012 64bit apod.), záleží na tom, v které verzi Visual Studia byly zkompilovány. Některé programy mají odpovídající Runtime C++ knihovny přibaleny v instalačce a pokud tuto verzi v systému nenajdou, rovnou ji nainstalují.

Shrnutí: požadované verze obou programů lze kdykoliv bez problémů doinstalovat. Jaký máš tedy opravdový problém?

Ještě dodám, že daleko potřebnější je mít stažené všechny ovladače, protože bez ovladačů nemusí jít internet. Stahuješ samozřejmě z webů výrobců HW, jako první instaluješ ovladač čipsetu, další pořadí už je jedno.

Ano, přímo z oficiálních stránek mé základní desky a ostatních komponentů. Jen se musím pozastavit s tím čipsetem, mám AMD sestavu tedy procesor AMD a grafickou kartu AMD a problém mi vždy nastane jak jeden z těchto ovladačů začnu instalovat. Když nainstaluji čipset, nainstaluje se (i) ovladač grafiky, tak nevím zda je to správně - Nikde pak v programech nevidím čipset AMD, jen catalyst a ovladač grafiky.

Ještě dodám, že AMD ovladače už mají v balíčku rovnou ten .net framework, dříve to nebylo.

Čistou kopií jsem myslel nabootovat instalační DVD Windows 7, vlastní - formátování disku, instalace.
No např. jednou po nainstalování windowsů se nezdařila instalace ovladače grafické karty kvůli zminovanému .net frameworku.
Tak jsem myslel, že bude lepší mít už rovnou nainstalované veškeré tyto programy.

Další věc je DirectX, ale s tím jsem měl problém jen u her.

Chtěl bych se ještě zeptat, bohužel mi dosloužila starší DVD-Romka. Mám možnost stáhnout samostatný MSDN DVD Widnows 7 bez klíče, ten mám originální nalepený na PC skříni.
Jen nevím kterou verzi stáhnout, zda MSDN DVD WIN7 s SP1 nebo bez SP1. Jestli bude lepší nahrát windows s zabudovaným SP1 nebo bez něj a stáhnout ho přes windows update.

DVD s originálním klíčem patřila samostatnému Win7, tak ani nevím zda mi to tento klíč vezme s verzí SP1.

Ještě jednou moc děkuji.