Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojení 2 oddílu na HDD

Ahoj, chtěl bych ze zeptat jestli jde sloučit dva oddíly na jednom HDD do jednoho (do C). Už sem se párkrát rýpal ve správci disků ale kvůli jiným věcem a teď si nejsem jistý jestli můžu spojit D s C bez ztráty dat, nebo jestli to vůbec jde... dík za pomoc :)

je to riskantní operace - chyba souborového systému může vést ke ztrátě všech dat.
místo toho se dává přednost odstěhování dat z d:, roztažení c:, nakopírování dat zpět.

k tomu jedna kritika: rozdělení na systémovou část c: a datovou d: má smysl. sloučením na jediný oddíl vznikne prakticky nezálohovatelný bordel.

Jo jasně chápu co tím myslíš, chci to ale spojit proto, protože sem si tam teď hodil druhý disk a teď tam mám 3 oddíly a uplně k ničemu...takže bych z každého disku udělat jeden oddíl

Ale když si teda překopíruju ty věci z D na ten druhý disk, nebo je rovnou smažu, půjde to potom sloučit s tím céčkem?

ještě jednou a pomalu: odstěhování dat z d:, zrušení oddílu d:, roztažení c:, nakopírování odložených dat zpět.
i tak je lepší předtím provést aspoň rychlou kontrolu disků c: a d:

operaci "slučování" přenech sebevrahům.

edit: chceš dělat systémový oddíl c: skoro 500gb?
u hloupostí být nemusím.

pokud nezvládneš více písmen disků, tak si oddíl d: klidně skryj, nebo mu zruš písmeno - do doby, než pro něj najdeš využití.
nebo ten 1tb disk použij jako externí disk pro použití v domácí síti.

ale slučovat systémový oddíl s daty a vyrobit tak fragmentovanou nezálohovatelnou hromadu hnoje, to fak není dobrý nápad.

Jde to, ale ne bez ztráty dat. Musíš si věci z D: překopírovat někam jinam, pak oddíl D: zrušit a oddíl C: zvětšit přes volné místo. Ovšem oddíly C: a D: musí sousedit, jinak to nepůjde! Je toho tady dost, stačí hledat:
http://pc.poradna.net/q/view/405683-spojeni-2-oddi lu-rozdeleneho-disku
http://pc.poradna.net/q/view/804045-slouceni-oddil u-disku-bez-ztraty-dat
http://pc.poradna.net/q/view/396355-disk-rozdeleny -na-2-casti-sloucit-do-1-casti