Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade pc

Zdravím, môj PC som kupoval v r. 2012 (vydržal cca 3 roky - tedy ma stál niečo okolo 600€)

Ešte dnes mi zvláda GTA 5 na normal (pri rozlíšení 1440x900 - musím používať menší monitor, ktorý som doma našiel) čo sa dosť čudujem.

Ale k veci, moja zostava je:

CPU: AMD FX(tm)-4100 Quad-Core Processor, 3624 MHz
GPU: nVidia gtx 550 ti gainward
Ram: Kingston 99U5471-020.A00LF (2x 4GB)
Základná doska: neviem, pretože everest ju neidentifikoval

Keďže nemám naraz 600€ a myslím si, že ostatné veci ako mechanika, skriňa, sdd môžu ostať - chcem sa opýtať, či to môžem postupne meniť, príklad raz za mesiac (na viac výplat) a postupne to meniť + čím mám začať a čo by ste mi odporučili, aby mi pc šlapal ďalej aspoň tie ďalšie štyri roky. (aby som si zahral to GTA aj v tom FullHD rozlíšení, fifu 16, 17 atď..)

ďakujem za rady

To viem, že pri upgrade na lepší výkon nebude treba meniť mechaniku ... (irónia)

Otázka bola, či môžem kúpiť napr. nvidiu nejakú gtx 970 a potom za mesiac nový CPU (k tomu samozrejme aj zakladnu dosku lebo by som chcel intel) a nebude sa to nejak rušiť, alebo neviem čo..

ďakujem ti aj tak za odpoveď

Já jsem snad psal tohle Musíš koukat na všechno a 2GB ti většinou stačit bude to pak může hrát výraznější roli u high end GPU a sestav což ty nemáš.Jestli si nejseš schopnej ani přečíst článek kde máš jasně napsaný která GPU se vyplatí včetně průměrnýho výkonu ve hrách koupit tak k tomu už dál nic nemám tečka.