Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může firewall zpomalovat stahování z internetu?

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli může firewall snižovat rychlost stahování dat z internetu. Mám firewall Comodo. Poslední dobou totiž pozoruju, že mi rychlost stahování podezřele klesá a to Comodo jsem instalovat teprv nedávno, tak mi to vrtá hlavou. Na viry jsem počítač testoval, ani žádný spyware bych tu mít neměl.

Zcela jistě může (i když neříkám, že musí). Pokud vím, Comodo sleduje a vyhodnocuje obsah procházejících paketů. Záleží na tom, které funkce máš aktivované. Zkusil bych prostě porovnat rychlost při zapnutém a vypnutém Comodu. Podívej se taky na běžící procesy, jestli se nestává, že občas nějaký proces patřící Comodu začně žrát moc velký podíl výkonu CPU - to některé programy tohoto typu dělají.