Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může firewall zpomalovat stahování z internetu?

Zdravím. Chtěl bych se zeptat, jestli může firewall snižovat rychlost stahování dat z internetu. Mám firewall Comodo. Poslední dobou totiž pozoruju, že mi rychlost stahování podezřele klesá a to Comodo jsem instalovat teprv nedávno, tak mi to vrtá hlavou. Na viry jsem počítač testoval, ani žádný spyware bych tu mít neměl.

Comodo jsem instalovat teprv nedávno, tak mi to vrtá hlavou. Na viry jsem počítač testoval, ani žádný spyware bych tu mít neměl.

1) Běžný a dobře nakonfigurovaný firewall by neměl ovlivňovat rychlost stahování z netu
2) Viry a spyware jsou dva naprosto odlišné druhy havěti. Takže pokud tam nemáš viry, tak to neznamená, že tam nemáš žádné jiné breberky jako spyware atd.
3) Neparazituje Ti někdo na připojení k netu?

2) Já vím, testoval jsem Avastem, Spyware doctorem a Spyware terminatorem, nic mi to nenašlo.
3) To nevím. Jsem ale připojený z koleje. Možná prostě jen kolísá síť, občas se to stává. Prostě mě jen zajímalo, jestli je možné že by firewall mohl zpomalovat ten tok dat z internetu. Každopádně díky za odpověd.

nemůže on neskenuje procházející data. Viz definice : "firewall je k použití na počítači se síťovým připojením, dovoluje blokovat či povolit komunikaci různých aplikací dovnitř nebo ven ze sítě" . Tedy ptá se na povolení, zda se může spojit se servrem/PC a poslat či přijmout data. A je na vás zda mu to povolíte či ne (dle nastavení). Kontrolu dat pak obstarává antivrový program.

Firewall nemůže ovlivnit rychlost sítě. Klesá-li rychlost downloadu, s největší pravděpodobností bude problém na straně poskytovatele připojení. Druhá možnost je že to připojení nevědomky zatěžuješ ty nějakým nechtěným programem. Je sice hezké že jsi na viry a spyware počítač "testoval" ale to je v drtivé většině případů k ničemu. K zjištění síťové komunikace programů slouží programy

netstat (pro příkazovou řádku)
tcpview (grafický, ke stažení na microsoft.com)

Zcela jistě může (i když neříkám, že musí). Pokud vím, Comodo sleduje a vyhodnocuje obsah procházejících paketů. Záleží na tom, které funkce máš aktivované. Zkusil bych prostě porovnat rychlost při zapnutém a vypnutém Comodu. Podívej se taky na běžící procesy, jestli se nestává, že občas nějaký proces patřící Comodu začně žrát moc velký podíl výkonu CPU - to některé programy tohoto typu dělají.