Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vypnout Proximity senzor

Dobrý den,
mám telefon LG L9 optimus a rozbil se mi proximity senzor. takže když volám musím čekat až ten druhý hovor položí.
a když musím něco zmáčknout když volám na operátora nejde to protože se display nerosvítí.
A proto se ptám jak mám ten senzor vypnout?? A nebo jde to ??

Inac mam pocit ze to reaguje na polohu (zvislo/vodorovne/apod) a ne na priblizenie, skus ho rozne dat na zvislo a na lezato apod, alebo ti robi problem obal telefonu. U mna samsung tiez reaguje dost dementne musim s nim kyvat aby sa rozsvietil, bud to je obalom alebo cinan je debil, alebo obe veci naraz.

Asi před dvěma týdny jsem řešil podobný problém - nešel mi přijmout příchozí hovor a po skončení hovoru nešel hovor ukončit - zavěsit.

Stáhl jsem aplikaci na test proximity senzoru:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset&hl=en
A zjistil jsem, že senzor funguje.

Řešením nakonec bylo nainstalovat jinou aplikaci Telefon (problém způsobovala předinstalovaná aplikace od výrobce Huawei).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=en