Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sapphire R9 290 TRI-X

Zdravím
Mám tuhle GPU a při větší zátěži nebo když více jede ventilátor tak chladič GPU hučí vím že je to normální u chladičů proto se chci zeptat co doporučítě jestli nějaky jiný chladič nebo se s tím dá něco dělat. díky
jo a ještě nějaky software kterým se dá řídit otáčky a kontrolovat teploty co doporučujete. něco málo mám.

Nechápu, který individuum vymyslelo umístění zdroje dole ve skříni :!:
Asi je to zase jeden z marketingových tahů, protože zdroj nasává prach ze země a zasere se rychleji než nahoře a většina lidí na čištění PC kašlou a tak se zdroj začne přehřívat a odejde dřív než by mohl ...

Osobně též dávám přednost krabicím s horní pozicí zdroje a to nejenom ohledně prachu, ale pokud je zdroj dole nepomáhá výměně luftu v kabici zadnímu "odsávači".
Tím pádem je třeba další točák nahoře, nebo hodně výkonný/otáčky = kraválový dozadu.
Ono jde taky o to, že většina neumí x ventilátorů správně vyladit, takže zadní + ve zdroji je jednoduší a stačí na většinu sestav při výměně luftu.
Ovšem najít/koupit slušnější krabici s pozicí zdroje nahoře je při dnešním trendu výrobců problém, 95% má zdroj dole.

Jak jsem psal, filtr se ti zasere prachem a zdroj se ocitne bez chlazení. V práci máme taky protiprachový filtry a po cca půl roce byla na filtru dvoucentimetrová vrstva prachu a mašina se přehřívala, je mi jasný, že v práci se práší více než doma, ale problém a výsledek bude stejný jako v tý mašině a je jedno jestli se jedná o PC zdroj nebo výstupní tester :-)

"ty retro"
Vidím, že už máš za sebou x zkoušek a ladění airflow ve PC skříních a fyziku základní školy v malíku.
(nové cirkus krabice budou asi tvoje doména, to co zvládá nuceně x točáku, zvládne i "retro" komín efekt a to daleko elegantněji a levněji, navíc tišeji)