Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem progrm pro autoservis ?

zdravicko, naslo by se neco takoveho ? pridani novych zakazniku, spz, druh opravy, cena za opravu, moznost vlozit foto....(excel bohuzel eee)

jo a kdyby byl soft open source milionkrat diky ;-)

Proč OpenSource? Pokud seženeš opensource pro autorservis, bude s největší pravděpodobností v angličtině a obvykle nebude počítat s českou legislativou, nebude zahrnovat české zvyklosti.

Pokud máš autoservis, předpokládám, že i vyděláváš. Pokud si koupíš komerční program, kterých jsou spousty, budeš mít zajištěnu podporu (kterou ze začátku budeš potřebovat než e program zaběhne) a budeš mít zaručeno zapracování legislativních změn.
Určitě budeš chtít mít možnost vysavovat faktury, vést účetní deník, v budoucnu mit sklad náhraních dílů...
Tohle vše ti komerční obvykle modulový systém zajistí - koupíš si moduly, které potřebuješ a v budoucnu přikoupíš další.

Pokud si pořídíš nejaký jednoduchý freeware, bude ti možná ze začátku stačit. Jakmile tvé nároky porostou, dostaneš se do bodu, kdy budeš muset pořídit (koupit) něco "lepšího" a pak budeš všechna data (minimálně adresy, auta apod.) přeťuávat ručně do nového softu, ztratíš historii...
Další možností je, že si pořídíš další freeware na vedení skladu. Pak v jednom programu pořídíš servis, ve druhém programu budeš odepisovat díly ze skladu, ve třetím budeš vystaovat doklady bez jakékoliv provázanosti, místo, abys to pořídil vše v jednom programu, vystavil přímo fakturu a díly se odepsaly ve skladu na základě vystavení jednoho dokladu.

Když si kupuješ auto, pořídíš si nejlevnější základní verzi, kterou najdeš nebo uvažuješ o tom, k čemu to auto budeš potřebovat a koupíš si nějaký model s klimatizací, větším zavazadlovým prostorem? Druhá varianta tě vyjde mnohem levněji než "dovybavování" základní verze...

dekuji za vase rozepsani, ale nechapu proc by evidence zakazniku mela neco spolecneho s legislativou, kdyz je potreba jen uchovat jmeno, spz atd.. 8-)
servis nemam, jen jsem byl pozadan abych takovy program sehnal. to ze mam pozadavek open source je ciste jen pro me abych se mohl v noci v nem hrabat a dle pripadnych pozadavku ho vylepsoval tak jak budou potrebovat.

pokud tedy opensource ne, znate nekdo nejaky freeware ?

Takže znovu.
V současné době je požadavek pouze na seznam zákazníků, evidence aut, druh opravy a cena za opravu. Člověku, který tě o to požádal to ulehčí evidenci. Ale pouze teď.

Tady jsem našel (podle popisu) slušný program (je i v češtině) za 3200Sk:
autoservis
Myslíš, že ten tvůj známý nemá 3000,- na to, aby si pořídil slušný program, který splní jeho současné i budoucí nároky?

Zkus se s tím známým pobavit, co od toho programu čeká teď a co od něj bude čekat v budoucnu. On si třeba v této chvíli neumí představit že by mu to mohlo práci ulehčit víc, než na co teď zrovna myslí. Možná si s počítačem moc nerozumí a chce něco úplně jednoduchého. Ale jakmile začne s programem pracovat, jeho nároky porostou.

Píšeš, že chceš OpenSource, abys mu jej mohl upravovat. Kolik desítek hodin práce zdarma jsi ochotný mu věnovat? Pokud si necháš úpravy platit, kolik bude známého stát než dosáhneš třeba na úroven programu, na který jsem uvedl link? Myslíš, že to bude víc nebo míň než 3000,- ?

Jo, takoví podnikatelé jsou super. 3000,- jsou pro něj šílené peníze, ale zadek si vozí v autě za 3/4 milionu, kde jakýkoliv náhradní díl stojí desítky tisíc a nákup v supermarketu je pro něj 2000,- a víc ;-)

Klidně si tu stránku vytiskni (kromě tohoto příspěvku ;-)) a dej mu to přečíst.
Software je výrobek jako každý jiný.

Nemáš adresu na nějaký freeware servis, kde by mi zdarma opravili auto, popř. na nějaký OpenSource servis, kde bych přijel, přivezl si díly a za odborných rad mechanika a za použití nařadí toho servisu bych si to sám opravil? ;-)

Nemam nic proti OpenSource. Jen s tim rozsirovanim funkci OpenSource programu je to horsi.
Ja jsem treba narazil na komponentu pro zvyraznovani textu - SynEdit.
Open source komponenta ditoru na zvyraznovani textu. V dobe, kdy jsem ji zacal pouzivat tak se rychle rozvijela vypadalo to, ze ma skvelou budoucnost.
V dnesni dobe na to mprojektu dela jeden clovek a to jednou za cas. Komponente dochazi dech, spousta veci, ktere by uzivatele chteli nema. Chyby si musi opravovat kazdy sam (standardni vec u OS projektu) a i kdyz jsou opravy zaslane do projektu, jejich promitnuti trva dlouho.

Slusne OS projekty musi byt z neceho ziveny a tak jsou - granty, podpora velkych spolecnosti, pak jsou uspesne.
U tech malych je to sazka do loterie, nikdo nevi, kdy s tim seknou, potoze vudce projektu prestane mit cas a pricmrndavaci to nevytrhnou. A pokud si necham u nekoho udelat upravu takoveho programu (automechanik si to tezko upravi sam), vyjde mi to mnohem draz nez kdobych z pocatku investoval do nejakeho hotoveho programu.

Ono se mi nejprve spustilo "Nastaveni" - hned první spuštění, tak jsem si prvně myslel jako, že je to "céle :-D, teprve po dalším ohledání, jsem byl nucen změněn názor (trošku mi překvapilo klikaní na tlačítko, při změně řazení v tabulce, místo na kliknutí na sloupec)