Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska a Procesor

Zdravím všechny
Předem bych chtěl poprosit o toleranci, nýbrž se v PC tolik nepohybuji, tak kdybych se Vás ptal na nějakou "hloupost", tak se předem omlouvám.

Stavím si PC převážně na hraní her. PC bych chtěl postavit na procesoru i5 4690K, nebo na Xeon e3-1231v3.
Každopádně nevím, jak si vybrat z těchto dvou procesorů. Slyšel jsem, že se nevyplácí brát Xeon do herních pc...
A ještě bych se chtěl zeptat, jakou základní desku vybrat pro tu i5, i případně pro Xeona.
Na základní desce bych si představoval maximální limit 4500 kč, maximálně 5 tis., více určitě ne.

Jinak co se týče zbylých komponentů, tak do PC budu dávat buď GTX 970, nebo si počkám na nové řady grafik od AMD co mají brzy vyjít a pak se rozhodnu, zda vzít nové AMD, či nvidii. Jinak to o té 970 že nemá skutečný 4GB, ale "jen" 3,5GB vím.
Dále k tomu budu dávat SSD 120GB na systém, 1 nebo 2 TB od WD blue (ne black, ještě nevím), RAMky budu brát 1x8 GB od ballistix s CL8 (časem dokoupím ještě jednu RAMku 8GB), zdroj mám už doma, který jsem dostal od kamaráda a jedná se o zdroj corsair s výkonem 750W, který bude mít velkou rezervu i do budoucna... a celé to budu mít v case Corsair 450d.

Předem děkuji za rady ohledně procesoru a základní desky... :) Pokud máte i nějakou radu ohledně zbylých mnou vybraných komponentů, tak pište, rád zaměním součástky za lepší.. :) (Avšak už nevyměním zdroj a SSD disk, ten je od Samsungu 840 EVO), jinak nic jiného ještě není objednáno.

Ano to vím, že xeon je vlastně i7 bez grafiky.
A jak je to s využitím jader u procesoru při hrách? Někde jsem četl, že dnešní hry využívají maximálně 4 jádra u procesoru... Pokud je tomu tak, tak by bylo lepší vzít tu i5, která by byla po přetaktování lepší jak Xeon, ale xeon by byl zase lepší v programech např při střihu videa a podobně?

Jo tak :)
No mě se jedná o to, abych měl výkonný PC. Když bych koupil i5, tak bych dal sice víc za základní desku, ale alespoň bych třeba do budoucna nemusel kupovat novou základní desku, kdybych chtěl koupit nějakou i7..
Tak nevím no. Já chtěl hlavně slyšet to, v čem je ten Xeon třeba lepší.. :D to že je bez integrované grafiky už vím a to, že se nedá přetaktovat také vím... :D možná zkusím tu i5, jelikož bych do budoucna chtěl pak pc "upgradnout"

A ještě tedy otázka, jaká by byla dobrá základní deska k té i5? Preferuji Asus, MSI a Gigabyte, jiné značky prosím neposílat.
A nevím zda s chipsetem z97 nebo z87

Ze včerejška to samé -

Pokud využíváš více vláken/jader jak čtyři = výpočty, hrátky s videem ..., Xeon 4+4 HT, tak vzhůru do Xeonu který je ovšem bez IGP.
Pokud budeš taktit a jen hry, tak stále stačí a ještě delší dobu bude i5-4690K tvoje volba, ovšem za cenu dražší desky okolo 4 000,- a slušného chladiče tak za 1 200,

Děkuji Vám :)
Vezmu tedy tu i5. Mohl by jste mi prosím doporučit i nějakou dobrou základní desku k té i5 4690K? :)
Případně i chladič k CPU do 2 tisíc. Do budoucna bych chtěl vodníka kvůli lepšímu přístupu do casiny pro případný upgrade a i vzhled.

Popravdě nad touto uvažuji už včerejšího večera...
Je na té Sabertooth něco vylepšeného oproti jiným základním deskám, nebo se zde cenově jedná spíše o dobu záruky? Mám v na tedy na výběr:
Asus Z97-PRO GAMER GAMING MB
ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2
ASUS MAXIMUS VII RANGER GAMING MB

Budu tam osazovat tu i5 a do budoucna bych tam chtěl určitě dát i7 (nebo co bude za rok..)
Taky bych rád, když už budu kupovat např. ramky s CL8, tak aby je nějak základní deska nebrzdila a nebrzdila i grafiku a podobně. :)

Milej zlatej máš v tom chaos, na podzim prakticky platforma 1150 končí a nastupuje 1151 pro nové procesory SKYLAKE/s čipsety Z170.
Takže až se objeví tvoje budoucnost, tak asi budeš těžko horko upgradovat.
Jinak desky se pořizují dle využití, takže záleží jen na tobě zda počítáš třeba s SLI/CF, s vybavením ..............
Navržené desky všechny splňují požadavky pro procesory i5-7 s K a nějaké obavy o brzdění jsou nesmysl.

Ahaaa :/
Jak jsem psal v úvodu, tak se v tom až tolik, respektive víc nevyznám... :/ bohužel ani nevím co znamená to SLI/CF, to CF by možná mohlo být crossfire
Tak já tedy nevím, zda má cenu investovat peníze do základovky a procesoru, když pak budou nový procesory a základovky... Ale ceny budou ze začátku asi vysoké že? Tak budoucí upgrade bude až po novém roce (ale pokud vše bude šlapat v pc jak má, tak zatím upgrade neplánuji pochopitelně), a to pak budu muset měnit základovku i procesor tedy...

Jinak ještě prosím o radu ohledně té grafiky... Je ta GTX 970 dobrá v té cenové relaci do 11 tis max? A pokud ano, tak od jaké značky vzít tu 970?

A mohl by jste mi doporučit i nějakou grafiku? R9 jak zde psal "kolega" nechci, kamarád měl už 2 a vždy s ní po čase měl problémy, a já osobně více preferuji nvidia.

Jinak na ty nové platformy procesorů si počkám, zatím spoustu her i5 klasická zvládala a určitě ještě zvládne...