Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem R9 280X a zdroj

Zdravím. Chcem si zakupit graficku kartu do PC zostavy ktoru som vyskladal pred par mesiacmi. Podla rozpoctu som ostal niekde pri novej GTX 960 alebo R9 280X.
Zvazujem, ktoru vziat no ak pojdem do AMD vystaci mi zdroj ktory v PC mam? Overclock zatial nemam, mozno v buducnu.

PC specs:
case: Aerocool GT Black Advance Edition
PSU: Xilence performance A 630W
MB: Gigabyte GA-990XA-UD3
CPU: AMD FX-6300
RAM: Kingston 8GB DDR3 1866MHz CL9 HyperX Savage
HDD: WD Green 1TB, Seagate Barracuda 1TB
optika: LiteOn iHas 124-14
Co sa tyka vyberu grafiky rad si "vypocujem" vase nazory. Ide mi o gaming 1080p max. Vďaka

otevřel jsem poslední link. "Recenze" ve stylu "je to kůl černý dekl a kůl červený ventilátor" mě opravdu neberou. Mně zajímá zejména to, co se stane, když zdroj zdechne (a ony dřív či později zdechnou všechny). Xilence se "osvědčil" jako nekvalitní zdroj za cenu běžnou u odpadu, takže odpadem bezesporu bude.

P.S.: výrobci mají spíše tendenci šetřit a parametry zhoršovat (čti: tzv. "cenově optimalizovat"), takže stáří recenze je spíše pozitivem pro daný zdroj, dnes to bude spíše horší.

Hned na úvodní stránce máte toto: http://pc.poradna.net/q/view/1343622-zdroje-ktere- se-daji-koupit-bez-nasledneho-place!
1. Xilence žádné zdroje nevyrábí, jako spousta jiných nálekovačů!
2. U nálepkovačů je důležitější černá, nebo jiná letící frikulínská barva, "bruntální" ventilátor svítící všemi barvami spektra a oflexované svazky tenkých lanek, kde místo mědi je důležitá citlivost na UV! O nějakých kondenzátorech a topologii spínaného zdroje je zbytečné se bavit.
3. To už raději Fortron.