Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymena procesoru

Potrebuji vymenit procesor CELERON 400 za CELERON 600. Jak jsem zjistila ten co mam v PC ma FSB 66 a ten co jsem si sehnala (CELERON 600) ma FSB taky 66. Zakladni deska je ASUS P2B slot 1 a mam v ni redukci na socket 370. Uz jsem z manualu zjistila jak nastavit jumpery. FSB zustava stejny.

1) Nevim jak nastavit napeti procesoru?? Ten puvodni mel 2V a ten novy ma na sobe napsano 1,7V.
2) Nevim jestli to bude chodit?? Deska umoznuje max. 8x66 MHz = 533. Bude chodit takto podtaktovany procesor??
3) Musim nejak prejumprovat tu redukci na socket 370?

dal jsem do googlu "ASUS P2B cpu support list"

a to co na me vypadlo, ve me vyvolava pocit, ze to bud nepojede, nebo se to neobejde bez upgrade biosu. Podle me neni potiz v napajeni, ale v nizkem fsb (deska neumi 9x66mhz). Cilize ja bych to skusil smontovat a nastartovat a pak se uvydi....

Mozna to shori... Mozna ne :-)

...dal patram.

Prosim Te netusis jak je to s Tim nastavenim napeti? Mam totiz moznost sehnat i Celeron 800 FSB 100 coz by mel byt strop co ta deska umi ale i ten je na 1,7V a nevim jestli je potreba nastavovat napeti, nebo ta deska ma autodetekci. Nechtela bych spalit procesor kterej jsem pracne shanela.