Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTPC -NĚKDY- nelze zapnout - vadný napájecí adaptér?

Ahoj,

před necelým rokem jsem pořídil mini-PC (HTPC) z Číny: http://www.aliexpress.com/item/PC-fanless-Intel-Qu ad-Core-J1900-2-0Ghz-with-7-5W-Power-HDMI-VGA-dual -display/2040863442.html (integrovaný CPU Intel Quad Core J1900 Bay-Trail, základní deska bez označení - nelze najít příkon).

Posledních pár měsíců mám ale kuriózní problém, kdy dodaný napájecí adaptér počítač není NĚKDY schopný zapnout. Mačkám spouštěcí tlačítko a nic se neděje (k počítači v tu chvíli není nic jiného připojeno, co by mohlo potřebovat vyšší napětí).
Pokud počítač odpojím, počkám cca minutu, než se vybijí kondenzátory v adaptéru (adaptér v tu chvíli slyšitelně píská) a připojím ho do JINÉ zásuvky, počítač jede. Po přenesení zpět na své místo už také většinou funguje, nebo musím celou proceduru zopakovat ještě jednou.

Dříve jsem toto musel udělat cca 1x za 3 spuštění a typicky ve chvíli, kdy byl počítač delší dobu vypnutý. Teď už je to při každém spuštění.

Další informace
====================
Adaptér: no-name, output: 12 V, 3 A
Zapojeno do přepěťové ochrany APC: http://prepetove-ochrany.heureka.cz/apc-surgearres t-essential-5-zasuvek/

Myslíte, že je problém pouze v adaptéru? Pokud ano, jak ho můžu otestovat (mám jenom klasický multimetr)? Jak zjistit, zda počítač náhodou nepotřebuje vyšší napětí (koupil bych nový adaptér silnější)? A kde doporučujete koupit napájecí adaptér - jakýkoliv e-shop v ČR nebo stačí e-bay, protože to je stejně to samé?

Děkuji za radu!

Kondíky na desce jsou v pořádku.

Přišel jsem ale ještě na něco jiného, pokud mini-PC zapojím přímo bez přepěťové ochrany APC, tak to funguje naprosto bez problému. Zkoušel jsem to teď dva dny a vždy se to hned pustilo.

Rád bych ale přepěťovou ochranu před počítačem používal, tak jsem měřil napětí v zásuvce a s ochranou to vychází 248 V, bez ochrany 252 V. Přijde mi to jako minimální rozdíl, ale napájecímu adaptéru to asi nestačí.. Co s tím můžu dělat? Pomůže mi, když koupím nový - 4 A? Nebo mám koupit 3,5 A?

Koupil jsem nový adaptér (12 V, 4 A), který ale celý problém vyřešil pouze asi na měsíc. Pak počítač opět nešel zapnout a bylo to čím dál tím horší - např. zapnul se pouze 1x za 20 spouštění.

Jednou jsem se tak fakt naštval a vyndal celou desku z case. Samotná deska neměla problém se pustit jak se starým, tak s novým napájecím adaptérem. Problém byl v mSATA SSD disku, který celou desku pří spouštění zkratoval. Ta, aby zabránila škodě, se radši vždy vypnula.

Po výměně mSATA disku a obalení napájecího konektoru textilní izolepou, aby se nedotýkal železné case, vše funguje bez problému.