Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk Western Digital

Prosila bych o radu někoho zkušeného, jelikož tomu moc nerozumím po případě o vysvětlení.
Hard disk přestal pracovat jak by měl, k počítači se bez problému připojí, dole v právo ikonka, že je připojený, ale v tento počítač nikde ho nenajde, abych na něj mohla kliknout.

Správu disku jsem zkoušela, ale předem fakt říkám, že bohužel tomu nerozumím proto nevím ani na co klikat
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/ v/t1.0-9/11069423_10204137128181504_91099497445090 69353_n.jpg?oh=dc0395772ed2441d4fa31f7b3bf88a11&oe =55EE3C3F

takhle se mi hard disk zobrazuje, ale to je vše https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak- xfp1/v/t1.0-9/10313383_10204137267864996_123397196 4075881152_n.jpg?oh=577b4a49a1eee309bb8b5d88f7324e 7c&oe=5600558A&__gda__=1441664239_e381042305e8fb91 27493da79814818f

Zkoušela jsem program recuva do vyhledávání zadat konkrétně External HDD a nabíhalo plno složek, bylo vidět, že tam ty uložené složky jsou, ale ve finále to nenašlo nic jelikož já nepotřebuji obnovit smazané data, ale dostat se vůbec do dat na hard disku.
Opravdu si nevím rady..
Je pravděpodobné, že je to z důvody, že mi hard disk několikrát spadl na zem, naposledy co spadl od té doby už ho nenajdu v tento počítat, pouze připojím.. byla by nějaká šance dostat data z hard disku?
Děkuji předem za každou radu

Je pravděpodobné, že je to z důvody, že mi hard disk několikrát spadl na zem,

to je jak v tech nepríjemných vtipech o policajtech, jak jim vyslíchanej podezřelý opakovane padá ze schodú ....

.... :puff:

Ked ti pise ze je neicializovan, tak je prepisany alebo vadny nulty sektor. T.j. mozes pouzit recuva alebo testdisk alebo getdataback alebo cokolvek podobne a najdene subory si vykopirovat na iny disk. Testdisk by mohol aj obnovit oddiely, mozno (zavisi co tam bolo prepisane alebo poskodene)

externí disk slouží pouze k přenášení dat odněkud-někam. není to záloha, a už vůbec ne jediné úložiště originálů.
to znamená, že důležitá data máš na jiných pc a tebou poškozený disk můžeš klidně vyhodit.

obal ještě můžeš zkusit rozlámat, jestli je uvnitř běžný sata disk. ten bys připojila přímo do pc.
potřebuješ nosit disk v pouzdru a ven prostrčíš jen kabel, když máš v rukách nasr...

koupě disku v gumovém odolném obalu není řešením, protože jimi proslulý výrobce adata používá druhojakostní disky, které odchází samy.

edit: nepíšeš ani přesný model, čili laik.
wd totiž dělá některé řady (elements) přímo s usb konektorem, ty ani nemá cenu rozebírat, rovnou zahodit.
chybějící sata převodník se často pozná podle délky disku.

S ohledem na to frivolní laborování to asi bude tak, že tam žádná důležitá data nejsou. Tedy disk vyhodit do elektroodpadu a hurá do kvelbu koupit si další. Ten by zase nějaký pád vydržet mohl.

Lidem, kterým je u prdele bezpečnost vlastních dat nemá smysl pomáhat tzv. "obnovovat data".

Ono pokud pise, ze Recuva nezafungovala, tak je stejne nad sily bezneho uzivatele tam neco obnovit byt i s radou z poradny, takze bud odbornik nejaky znamy nebo zaplatit a to je drahe, takze stejne nakonec vyhraje ten elektroodpad.

Nicmene jeste pred vyhozenim by uzivatel mohl externi disk rozebrat a pripojit na primo, treba je poskozeny jen prevodnik, nicmene zase je tam nebezpeci, ze ani to nezabere protoze je externi disk od WD (a tudiz nejaky sileny bastl jak oni maji zvykem).

----

Jinak dovolim si polemizovat s ledním brtníkem: Externi disk se da pouzit v domacich podminkach na zalohy, zivotne dulezita data v PC + dva externi disky, zbytek zaloh v PC + jeden externi disk. Preci jenom je malo pravdepodobne, ze zaroven odejde disk v PC i exterak. Problem je, ze uzivatele casto nemaji data nikde jinde nez na tom externim disku (v PC maji malo mista a tak je smazou), potom se nemohou divit tomu, ze o data ulozena na nespolehlivem zarizeni notabene jeste kdyz s nim hazou o zem, prijdou.

většina laciných kvelbových USB sraček má už dlouho USB modely disků, v rámci katování kostů se už dlouho nedávají klasické SATA disky. To ale problém nebude. Navíc když i pitomá Recuva ukázala nějaký obsah, tak GetDataBack by z toho měl vytáhnout aspoň něco, jenže to by to vážená nesměla brát jako výzvu typu "jak náhodným klikáním na principu Brownova pohybu obnovit data z umrtveného disku" a hlavně by si měla o problematice něco nastudovat, alespoň dokumentaci daných programů. Jenže ono je jednodušší napsat "poraďte".

Data na internom + externom disku neni 100% bezpecne ptz ak ti pocas zalohovania zdroj pusti na 5V vetvu 220V, tak odide aj interny aj externy disk naraz. Alebo ak je v PC vir ktory maze a divis sa ze preco nemas data na internom pripojis externy a vir zmaze aj tam tak nemas :) Idealne je mat data aj na internom a plus bud na 2externych alebo na externom plus vypalene (ak su to nemenne data) ale idealne su 2 externe disky + interny disk. Len je pakaren to furt zalohovat na 2 (ja doma zalohujem tak max 3x do roka ale stejne nemam dolezite veci, ak ma niekto permanente nutnost zalohovat napr. firma tak je potom idealne cez LAN na viac masin to kopirovat furt, cez LAN sa neprenesie porucha na iny HW lebo LAN je (alebo aspon by mala byt ak cinan zas nesetril) galvanicky oddelena. P.S: a nemat to furt nazdielane ako disk, aby to nezmazal vsetko zas nejaky vir :)

Externi disk se da pouzit v domacich podminkach na zalohy

jenže ty se k pc krámům chováš jako normální člověk: nejsi bfu, které disk vytahuje za chodu bez odpojení, nepadá ti na zem a nedivíš se pak že nefunguje, nepůjčuješ ho lamám, co ho v tv konvertují na jiný formát, nepoužíváš ho jako pracovní disk pro editaci originálů - jako každoroční hejna postižených bakalářníků.
těmto tazatelům a tazatelkám jsem věnoval koment, že usb disk neslouží jako záloha.

jak píšeš, při rozumném použití je to možné, když někdo nechce utrácet ani za nejlevnější nas.
(ale i u něj platí: "je to záložní disk, tak tam nahrnu originály fotek co zabírají místo" ... a jsme zas na začátku)