Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak změnit velikost okna příkazového řádku

Dobrý večer, chtěl jsem se seznámit blíže s příkazovým řádkem a po start, spustit, cmd, enter jsem nastavoval písma a barvu a při tom si nastavil velikost na celou obrazovku, čímžto pádem nevidím okno s nápovědou zobrazenou v prohlížeči např
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/window sserver2003/cs/library/ServerHelp/552ed70a-208d-48c 4-8da8-2e27b530eac7.mspx?mfr=true
Jak to zpětně nastavit aby se př. řádek zobrazil v podobě menšího okna?

místo celoobrazovkového módu dej radši přednost víceřádkovému výpisu - spouštěj si cmd okno s parametrem, třeba: mode con lines=80

buď zástupce nějak takto: cmd /k mode con lines=80

nebo nastavení mode con... nacpat pro všechny cmd okna přímo do registrů:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Command Processor\AutoRun

edit: 3.možnost - spouštět zástupce příkazového řádku přes: start /max
(mám tak nastavené jedno z programovatelných uživatelských tlačítek)