Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hyper Memory

Dobry Večer potřeboval bych zjistit Co je Hyper memory jak vlastně funguje atd. když je grafika 1GB a hyper memory má 2,8GB co to vlastně znamená. Předem děkuji za odpovědi.

hypermemory je funkcia,kde si grafická karta berie pre svoju potrebu pamäť zo systémovej pamäte počítača prednostne pred svojou vlastnou,táto funkcie velmi spomaluje prácu grafického čipu a je využívaná u low-end grafických čipov,ku ktorým sa za normálnych okolností dodáva len obmedzené množstvo vlastnej grafickej pamäte,ktorá je navyše obvykle toho najlacnejšieho typu,rovnaký oblbovák používa jak ati,tak nvidia u najlacnejších kariet,jeden to volá hypermemory,druhý turbocache,dva názvy pre rovnakú fičúru,ale pre neznalého zákazníka to vyzerá lákavo,ktorý za smiešnu sumu kúpi grafickú kartu,ktorá má napr.2 alebo 4GB grafickej pamäte hypermemory/turbocache a je o dve tretiny lacnejšia ako značková grafická karta,ktorá má len 1GB graf.pamäte,ale reálnej a ktorá vskutočnosti nieje nútená prednostne pristupovať do značne pomalej systémovej pamäte

ono je tam využitý rovnaký princíp ako bol pri integrovanej grafike v čipsete bez vlastnej pamäte,veškerý framebuffer a textúry sú nacpané do systémovej pamäte počítača a vlastná pamäť graf.karty sa začne používať až keď je systémová pamäť nejako blokovaná alebo momentálne nedostupná pre grafický čip a rezervovaná inými procesmi,čiže presne opačne ako to robí normálna grafická karta,ktorá najprv použije svoju pamäť a až v dobe keď sa zaplní,tak cez dma mosty v agp/pci express zbernici začne používať pamäť systémovú,k tomu ovšem za normálnych okolností dôjde len velmi výnimočne,kdežto u hypermemory/turbocache k tomu dochádza vždy,tam je vždy využítá najprv systémová pamäť.......u hypermemory/turbocache to nieje žiadna výhoda,že je k dispozícii viac pamäte ako u bežnej grafickej karty,tá keď má napr. 1GB DDR4/DDR5 vlastnej pamäte s 256/512bit pamäťovou zbernicou ,bude nepomerne rýchlejšia ako graf.karta s 4GB hypermemory/turbocache s DDR1-3 a 64-128 bitovou pamäťovou zbernicou,túto funkciu mávali obvykle low-end čipy s lacnými pamäťovými čipmi a osekanými pamäťovými zbernicami ako nvidia 6200,8300se,8400se,ati RX1300LE/SE/2400/3400/1550/1050 alias preznačené 850LE-XT/1650 alias preznačené1300LE-XT a podobné,čo boli samo o sebe čipy skôr na kancelárske použitie,na hry to bolo slabé už v dobe,keď to boli novinky,u vtedajších "high-end" grafík sa hypermemory/turbocache nepoužívalo,tam takýto oblbovák potrebný nebol

si blízko,... no ešte dodám že ked máš grafickú s 1 GB VRAM a k nej máš hypermemory 1GB tak je to lepší ako grafika len s 1GB VRAM, ale už horší jak grafika s 1.5GB VRAM,... druhá vec je že hypermemory vyťažuje procesor, takzvane všetky dáta medzi RAM a GPU sa prelievajú práve cez procesor... inak hypermemory je pomalšia ako VRAM na grafickej karte. takže je to ako lepšie než kebyže máte grafiku s 1GB VRAM, ale horšie keby že máte s 1.5GB VRAM (aj ked súčet VRAM a hypermemory sú 2GB, je to horšie ako reálnych 1.5GB VRAM)