Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prečo mi myš na USB občas nereaguje?

Občas, povedzme každý 10-ty krát keď zapnem počítač, či už normálne alebo z hybernácie, tak mi nereaguje myš. Jednoducho do nej nejde šťava. Myš je pripojená cez USB a počítač vypínam natvrdo (vypnutím napájania po korektnom vypnutí počítača). Mám zapnuté wake on USB a keyboard, ale funguje to až po prvom zapnutí počítača (?). No a aby začala myš reagovať, musím ju vytiahnuť a zasunúť do USB. Vie mi niekto vysvetliť prečo? Permanentne mám v USB aj čítačku, ale tá to nikdy neurobila. Myš to robí pravidelne. Neviem povedať, či je to softvérovo závislé, pretože, vždy si to všimnem, až keď naskočí Windows. Linux takmer nespúšťam, takže neviem. Mám Windows XP SP 2 CZ.

Prebudzanie z niektorych zariadeni funguje az po prvom boote (ak bolo odpojene 230V), samo sa to nenakonfiguruje.
Tvoj problem moze suvisiet s BIOSom alebo ovladacmi (chipset, mys), ako prve nainstalit najnovsie ovladace chipsetu, ako druhe v BIOSe skusit vypinut USB legacy support. Ak existuje novsi BIOS skusil by som upgrade.

Je to podpora BIOSu pre USB zariadenia, t.j. aby sa dalo bootovat z USB zariadeni, a aby fungovali v OS ktore pouzivaju BIOS (napr. v DOSe apod), vcetne USB klavesnice, mysi, atd. Ak to je zapnute tak niekedy je problem ze sa to nekorektne prepne (resp. vypne) pri bootovani Windowsov, preto som pisal vypnut, ale ak si to mal vypnute skus to nechat teraz zapnute a uvidis mozno to ten problem ovplyvni (ak je to zapnute tak BIOS bude tiez inicializovat USB mys pocas POSTu).

Napatie na nej asi je, nemusi svietit, mys svieti az ked ju niekto inicializuje.
Skus este iny USB port. Inac potom uz asi len upgrade BIOSu, najnovsie ovladace a sericepacky do win, ak nic nepomoze tak sa s tym budes musiet vyrovnat, alebo tu dosku niekomu daruj a vyhybaj sa Sis, radsej aj VIA, na nVidia chisety som uz tiez pocul nadavky, takze uz asi ostava len intel chipset + intel CPU :))
P.S. ak tam teraz nahodou mas nejaky USB predlzovak alebo USB hub tak to zapoj bez neho.