Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se sám přepne na vysoký výkon

Ahoj,
Mám notebook Asus ux305 (windows 8.1 pro) necelé dva měsíce starý. Poslední dobou (cirka 2 týdny) se mi sám začal přepínat na vysoký výkon doprovázený samovolným stisknutím tlačítka start (tedy zobrazním start obrazovky). Dělá při kterékoliv činnosti - hraní her, sledování videa, internetu, psaní... Intervaly jsou různé, nejkratší asi 15 minut až po několik hodin, kdy je vše v pořádku. Navíc jakmile si sám spustí vysoký výkon, schéma nejde přepnout klasicky přes baterku dole na stavové liště, ale musí se zobrazit další možnosti napájení, tam to jde v pohodě. Notebook má eset smart security, takže zavirovaný by neměl být. Aktualizovaný je pořád, žádné kraviny neinstaluji.
Obnova schémat nepomohla.
Obnova schémat přes příkazový řádek (asi je to to samé jako obnova schémat přes klikání) mi problém vyřešila na dva dny (WTF??), ovšem zase se třetím dnem s problémem potýkám.
Podle mne je to nějaká porouchaná asus vymoženost, nebo vymoženost w8. Každopádně je to taková blbost, která se stává pěkně otravnou jako poslední aktualizace systému, která mi tam hodila přechod na w10 :D
Děkuji všem, kteří zmákli nudný text až sem a jsou ochotni pomoci :)

W8.1 to nie je. Zrejme HW inteligentný Asus cíti nutnosť stíhať pri náročných aplikáciách. Eset, či iný spomaľovač tretích strán bežiaci na pozadí, korektne odinštaluj. W8* ochranu nepotrebuje.

Aj v ČR sa rapídne oteplilo, kup k noťasu vkusnú klimatizáciu.

Nepotřebuji jej chladit (proto jsem si jej i koupil!). Teploty jsou v pořádku - stejné jako při koupi do 60 stupňů při hraní her a nikdy si sám nepřepínal schémata - to až posledních 14 dní. A proč by si přepnul schéma na vyšší výkon, který logicky konzumuje více výkonu - tedy více topí?
Eset je dle mne ve všech ohledech nejlepší antivirus a mám jej i kvůli antitheftu.

Obnov to na vyrobny stav z recovery, nic tam neinstaluj (ziadne esety ani ziadne updatovace a blbosti), a hlavne ziaden warez. ked to pomoze tak si to mal zavirene, ked to nepomoze tak to je nejaky HW problem (skusit vybrat baterku aj nabijacku na 3minuty)

No podla mna to bude HW chyba a nie Software...
Ak si neposkodil alebo nedostala sa tekutina do toho napajacieho vstupu do elektriny (napajanie v notebooku) tak potom ti asi nieco blbne = mozno kontakt.
Hadam normalne a jemne zapajas ten kabel z elektriny do notebooku ked ho chces nabijet !? ze ?
Eset je program na dodrbavanie systemu a nie chranenie preto sa aj tak vola = eset=Reset.
-----
Ak si nic neinstaloval ani neposkodil ani ti nespadol ten notebook tak potom ti ostavaju uz len 2 moznosti=
1. Preinstalovat Windows do povodneho nastavenia
2. Servis