Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windtunnel pro UPS

Mám tu takový technicko-kutilský problém. hehe. :-)

používám UPS od AEG, je to docela macek (1400VA) a bohužel se jí v poslední době dost ozývá větrák (bude to i těmi teplotami venku, větráček je řízený). Je to klasický Sunon "komár", tj. malý rozměr (odhadem 40x40mm, 12V, tři vodiče). Napadlo mě vyrobit si větrný tunel na klasický 12cm velký pomaloběh, otázka je, z čeho vyrobit ten reduktor a hlavně příruby na UPS. Máte někdo nějaký pěkný tip z čeho a jak to ideálně co nejlevněji a ještě v přijatelné kvalitě vyrobit? O vzhled až tak moc nejde, UPS je schovaná za počítači pod stolem, jde hlavně o funkčnost.

P.S.: Horší je, že po 3 letech budu muset vypnout router. :-)

UPS je schovaná za počítači pod stolem

• Ono i nekdy jeho pozice ma urcity dopad na jeho teplotu, tak kdybys chtel za kazdou cenu, snizit kazdu stupen, mozna bych ho presunul i nekam jinam.
• Uz ted pred nekolika lety, se mi dostal jeden pod ruky, ale s poskozenym chranicim obalem, tak cela deska byla nucena byt venku (mel jsem ho zadarmo tak chtel jsem ho jen testnout), pak mi ho prislo lito vyhodit tak jsem mu udelal takovou plexisklovou opravdu jen obycejnou ctyrhranou krabicku tusim ze sem to chladil nakou 120m z 486tky a slapaloto :-D

Takže vyřešeno.

UPS jsem kompletně rozebral, do boku vyřízl flexou přibližně osmihranný otvor a zvenčí připevnil 12cm ventilátor s mřížkou (dovnitř se bohužel nevlezl).

Zároveň zjišťuju, že to mají baterky asi za sebou, napětí jen 23,6V - to je IMHO konečná... V úterý jdu koupit nové.