Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asi špatný monitor - jak opravit ?

Ahoj borci,

při zapnutí PC mi různě problikává monitor, zobrazuje se jen bílá obrazovka a černá, občas se ze shora objeví na bílém pozadí šedé pruhy. Rovněž bliká LED, problikává ze zapnutého stavu do pohotovostního (modrá - oranžová). Toto se děje jen když je PC déle vypnutý a poté PC zapnu. Po nějaké chvíli monitor najede a pak už je vše v pořádku. Monitor nevypínám, k PC je připojený přes DVI. Vyzkoušel jsem jiný kabel, problém přetrvává. Teploty jsou v pořádku, při zátěži CPU i GPU do 50°C. Ještě musím otestovat jiný monitor, grafickou kartu a zdroj, ale myslím si, že je to monitorem, začal problikávat i když byl PC vypnutý. Monitor je značky LG L226W, je starší, odhadem 6 a více let.

Chci se zeptat, pokud to je monitorem, jaká část elektroniky to může v monitoru způsobovat, na co se podívat, co zkusit vyměnit za součástky v monitoru, prostě jestli to lze opravit vlastníma silama ?

Díky za rady.

Moje TV nemá DVI, druhý monitor bude zítra, to odzkouším. Starý sice je, ale pokud by to byly třeba nějaké kondenzátory, tak ty stojí pár korun a po 20 letech bych si zase vyzkoušel pájení ;-) Jak to nepůjde, tak to nepůjde, jen by mě zajímalo čím by to mohlo být ?! Nový monitor není problém, ale nechci větší rozlišení než mám 1680x1050 kvůli výkonu grafiky (GTX660), jenže tyto monitory jsou jen TN. Preferuji 16:10, takže pokud bych chtěl IPS tak bych musel koupit 1920x1200 a to už na výkonu grafiky půjde znát. Navíc 1920x1200 jsou jen 24" a pro mě je úplně dostačující 22", koukám na to asi z půl metra. Takže v případě, že budu muset koupit nový, tak nevím jestli mám koupit starou technologii TN ale pro mě vyhovující 22" s rozlišením 1680x1050 nebo IPS ale větší 24" a s tím, že budu potřebovat "rychleji" novou grafiku.

Super, takže jsi vyměnil kondíky a monitor zase šlapal. Myslíš, že mnou popsanou závadu na mém monitoru můžou taktéž způsobovat kondíky ? Hned jak budu mít jistotu, že to je monitorem a budu mít náhradní, tak na to mrknu. Ano, vidím nafouklé kondíky, měnil jsi kompletně všechny nebo jen ty, které byly nafouklé ?

Tak jsem se k tomu konečně dostal, chyba je určitě v monitoru, to jsem odzkoušel. Monitor jsem rozebral, ty Suscony podle mě nafouknuté jsou, co myslíte vy ? Jinak ty dva velké černé kondenzátory se mi zdají v pořádku. Ještě bych chtěl poprosit toho, kdo tomu rozumí, jestli by mi poradil, čím ty Suscony nahradit ? Díky za každou radu co mi pomůže.

Foto:

http://www.sdilej.eu/pics/0eaa0d6bc56dd576d4d31edd 4cba33fe.JPG

http://www.sdilej.eu/pics/e7e11557d80a95353517e056 44f48369.JPG

http://www.sdilej.eu/pics/a738c0fe39f6b566a39db361 708f2ec0.JPG

http://www.sdilej.eu/pics/9cf6f1c7a4aca089b85cc1ea 297a2f22.JPG

http://www.sdilej.eu/pics/e3e2b7bea65886ea5f72c6a8 543ec14c.JPG

Ty velké elyty naležato budou snad OK, ty hnědé jsou opravdu nafouklé. Nevím, jestli mají všechny stejnou kapacitu (1000M/25V), protože na těch fotkách tento údaj není u všech elytů vidět. Ale nahraď je něčím pořádným (Nippon, Panasonic ...) v nízkoimpedančním provedení.
Tady máš 2 možnosti s různou velikostí (vyber si podle toho, jak velké jsou ty původní):
http://www.ecom.cz/?q=58936&sAction=product_list&x =0&y=0
http://www.ecom.cz/?q=45746&sAction=product_list&x =0&y=0

Kapacitu mají všechny stejnou, akorát 2 co jsou postříkané tou zelenou barvu jsou na 16V, jinak ostatní 3 jsou na 25V. Měřil jsem pouzdro a odpovídají tomu tvému prvnímu odkazu, takže ty koupím. Moc díky za radu.

Stejny problem jsem resil u nekolika monitoru a jednoho satelitu. V nouzi staci i nejake lowESR kondenzatory z GM, ale pocitej s tim, ze je budes zas brzo menit, tak bych sel po znackovych. Dalsi slusne jsou treba Panasonic nebo tusim Rubycon.
Pro zajimavost: ten satelit jsem opravil kondenzatorama vypajenyma ze stareho Pentioveho mainboardu, a taky jeste par let fungoval, nez moralne zastaral :)

Díky všem !!!

Kondenzátory jsem vyměnil a monitor bezproblémově FUNGUJE ! Použil jsem kondenzátory z prvního odkazu od JoPeho, díky. Staré nafouklé kondenzátory měli tak 10% původní kapacity.

Ještě jednou všem díky !!!

Prosím o označení tématu jako vyřešené.